کاشف اسرار-۱۴ مرداد ماه جاری بود معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به منظور انجام سفری ۲ روزه از طریق سفر هواپیمایی وارد گیلان شد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،طبق برنامه نهایی تنظیم شده از طریق اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری،”علی اصغر مونسان”پس از بازدید از موزه میراث روستایی گیلان،برای صرف نهار به یک مجموعه گردشگری استان عزیمت کند.

وی پس از ترک مجموعه موزه میراث روستایی استان با کاروانی از خودروهای متعدد به نقطه دیگری از استان و بدون همراه کردن خبرنگاران عزیمت کرد.

با توجه به این که اجازه ندادند خودروی تعیین شده برای ایاب و ذهاب خبرنگاران همگام با خودروهای کاروان خودروها حامل معاون رئیس جمهوری و هیات همراه برای همراهی و صرف نهار،شام و صبحانه احتمالا به ترتیب در فومن و آستارا طی مسیر کند،مشخص نشد چه نوع پذیرایی صورت گرفت و جای سئوال وجود دارد؟

این سئوال در ذهن تداعی شده آیا در جریان سفر مونسان،میز نهار،شام و صبحانه ای فراتر از بند ششم بخش نامه تشریفات زدایی توسط بخش دولتی یا خصوصی پهن شد؟

اگر چنین بوده بنابراین اجازه ندادند خبرنگاران برای ثبت و ضبط نوع پذیرایی احتمالی حضور یابند و اگر چنین چیزی صحت ندارد چرا اجازه ندادند خبرنگاران همراهی کنند؟ آیا واهمه ای داشته اند؟آیا بخش نامه استاندار سابق توسط سرپرست فعلی استانداری مورد بی توجهی قرار گرفت؟

بند ششم بخش نامه تشریف زدایی استاندار سابق که هم چنان ملغی نشده است،تاکید دارد: در صورت تلاقی برنامه بازدید و سفر با اوقات ناهار و یا شام، صرفاً از یک نوع غذای معمول برای کلیه میهمانان، مدعوین و میزبانان، استفاده شود. 

عزیمت کردن و اسکورت کردن با خودروهای متعدد مغایر با بند ۴ بخش نامه استاندار گیلان در بهمن ماه سال گذشته در راستای تشریفات زدایی در سفرها بود که تاکید دارد: ” در کلیه سفرها و بازدیدهای اداری، از شکل‌گیری ستون و کاروان خودروها در حدفاصل محل‌های استقبال، استقرار و بازدید به هر نحو ممکن پرهیز گردد و با خاطیان از این مورد، فوراً و جداً برخورد اداری صورت گیرد “

برابر بند دهم ،اجرای بخش نامه مذکور بر عهده فرمانداران شهرستان های رشت،فومن،ماسال و آستارا و هم چنین مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان و نظارت مفاد آن بر عهده معاون توسعه مدیریت و توسعه منابع استانداری بود.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :