کاشف اسرار- شهردار رشت از حذف بالغ بر ۱۰۰ نیروی خارج از چارت سازمانی و ۵۰ مشاور سازمانی به منظور صرفه جویی در پرداخت حقوق و دستمزد نیروی انسانی این نهاد عمومی غیر دولتی خبر داد.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از سایت شهرداری رشت ،ناصر حاج محمدی در نشست با نیروهای حجمی این نهاد عمومی غیر دولتی که در سالن اجتماعات سازمان آتش نشانی برگزار شد،پس از شنیدن مشکلات و مسائل کارگران یاد شده گفت: شهرداری موظف است حقوق کارگران و دیگر کارکنان خود را در موعد مقرر و به موقع بپردازد.

وی افزود: امروز شهرداری رشت بیش از ۴ هزار نیرو را اداره می کند که این تعداد نیرو با تمام دستگاه های اجرایی شهر برابری می کند.

به گفته این مسئول، بیش از یک هزار و ۸۰۰ پست سازمانی در شهرداری رشت وجود دارد و بقیه هم جزو نیروهای حجمی هستند از اینرو فشار فراوانی برای مدیریت و اداره این افراد به مجموعه شهری وارد می شود.

حاج محمدی با اشاره به اینکه باید روزی ۶۰۰ میلیون تومان بابت حقوق و دستمزد کارکنان شهرداری پرداخت شود، گفت: معمولاً این مبلغ در ماه محقق نمی شود.

وی با اشاره به بدهی بیش از ۷۰۰ میلیارد تومانی شهرداری رشت تاکید کرد: همه باید برای حل این مشکل همکاری و همفکری کنند.

شهردار رشت با بیان اینکه به هیچ وجه اجازه پایمال کردن حق کارگران و کارکنان این نهاد عمومی غیر دولتی را به کسی نمی دهم، خاطر نشان کرد: دنبال یافتن یک پیمانکار هستیم که دستکم قدرت پرداخت حقوق شش ماه کارکنان شهرداری رشت را داشته باشد.

حاج محمدی سپس با اشاره به حذف پرداخت هزینه های اضافی نیز گفت: بیش از ۱۰۰ نیروی خارج از چارت سازمانی و ۵۰ مشاور سازمانی حذف شده اند تا در پرداخت حقوق و دستمزد نیروی انسانی شهرداری صرفه جویی شود.

وی ادامه داد: تاخیر در دریافتی ها نیز نباید دلیلی برای کم کاری افراد شود و پرسنل نیز در انجام کارها همواره باید خدا را در نظر بگیرند.

شهردار رشت همچنین خاطر نشان کرد: هیچ شرکت پیمانکاری حق صدور فیش حقوقی بدون مهر را ندارد و طبق قوانین کار، سختی کار کارگران باید همواره در نظر گرفته شود و هرگونه برخورد ناجوانمردانه و غیرقانونی پیمانکاران باید به اداره کار گزارش شود.

حاج محمدی با بیان اینکه پیمانکاران باید طبق قرارداد ها مکلف به انجام تعهدات شوند، افزود: پرداخت یک نسخه از قرارداد به کارگران حق آنان است و پیمانکاران موظف به رعایت این مهم هستند.

وی تاکید کرد: شهرداری با درآمدهای فعلی نمی تواند توسعه یابد و تنها راه برون رفت از این مشکلات، جذب سرمایه گذار است که تا کنون دو پروژه سرمایه گذاری بزرگ با آورده چشمگیر در شهرداری انجام شده است.

این مسئول،افزود: در آینده بسیار نزدیک در صورت تصویب شورای شهر، سرمایه گذاری یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی در رشت اجرایی می شود تا مشکلات اقتصادی شهر برطرف گردد.

شایان گفتن است در این دیدار همچنین محمدحسن علیپور کسبخی،عضو شورای شهر، علی مقصودی معاون خدمات شهری شهرداری مرکز و سجاد محجوب رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری رشت نیز حضور داشتند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :