کاشف اسرار-مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان از صرفه جویی ۵۲ میلیارد تومانی خبر داد و گفت:در هفته دولت امسال شاهد بهره برداری از ۱۲ پروژه با اعتبار ۲۲۲ میلیارد تومان هستیم.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،عظیم بلیل آبادی امروز در در مراسم تجلیل از خبرنگاران و گرامیداشت روز خبرنگار، ضمن قدردانی از فعالیتها و تلاشهای خبرنگاران،اظهار کرد:خبرنگاران و رسانه ها آرام بخش جامعه هستند و نقش مهمی در تنویر افکار عمومی دارند.

به گفته وی،طی روزهای گرم اخیر شاهد مصرف زیاد انرژی بودیم که با عدم مدیریت مصرف در صنایع و سایر مشترکان این احتمال می رفت که برخی از مشترکان ، به منظور حفظ پایداری شبکه برای مدتی بدون برق شوند،  اما با اعمال مدیریت مصرف برق، تمامی مشترکان از نعمت برق برخوردار شدند.

این مسئول با تاکید بر این که رسانه‌ها دارای قدرتی شگرف و تاثیرگذار هستند که می‌تواند افکار و نگاه مخاطبان را نسبت به جامعه خود تغییر و تعدیل دهد،ابراز کرد: در نتیجه انتظار می رود فرهنگ استفاده بهینه از انرژی برق توسط رسانه ها در جامعه نهادینه شود


«بلبل آبادی» مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان از نتایج شگفت انگیز ایده به کارگیری از ظرفیت آزاد تجهیزات منصوبه و در حال بهره برداری خبرداد .

وی خاطر نشان کرد: کمبود منابع مالی مورد نیاز جهت احداث و توسعه شبکه برق، موجب شد تا ایده بکارگیری و استفاده از ظرفیت آزاد تجهیزات منصوبه و در حال بهره برداری و موجود شبکه برای اولین بار در سطح کشور، به صورت سیستماتیک و فرایندی و در سطح گسترده توسط شرکت برق منطقه ای گیلان اجرایی شود.

مدیرعامل برق منطقه ای گیلان،تصریح کرد: یکی از ویژگی های بارز و شاخص ایده به کارگیری و استفاده از ظرفیت آزاد تجهیزات منصوبه و در حال بهره برداری و موجود شبکه، نیاز به حداقل سرمایه گذاری و هزینه کرد می باشد.

وی متذکر شد: برای عبور موفقیت آمیز از پیک تابستان سال گذشته و جاری ، تعداد ۱۱ پروژه جابجایی ترانسفورماتورهای بخش انتقال و فوق توزیع با صرف هزینه ۱۷٫۵ میلیارد تومان مورد بهره برداری قرار گرفت.

این مسئول،ابراز کرد: چنانچه این میزان افزایش ظرفیت ایجاد شده به روال گذشته اجرایی می شد نیازمند حدود ۷۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری بود که با استفاده از ایده بکارگیری از ظرفیت آزاد تجهیزات منصوبه و در حال بهره برداری، توانستیم ۵۲٫۵ میلیارد تومان صرفه جویی و کاهش هزینه را داشته باشیم.

بلبل آبادی،معتقد است:: صرفه جویی انجام شده در این بخش، نشانگر این است که با انجام ۲۵ درصد هزینه، یک ظرفیت ۱۰۰ درصدی ایجاد شده است .

وی ادامه داد: به عبارتی ۷۵ درصد صرفه جویی مالی را شاهد بودیم که این آمار و ارقام بیانگر نتایج شگفت انگیز ایده به کارگیری از ظرفیت آزاد تجهیزات منصوبه و در حال بهره برداری می باشد.

مدیر عامل برق منطقه ای گیلان درباره پروژه های افتتاحی هفته دولت امسال گفت: با تلاش کارکنان سختکوش، متعهد و متخصص شرکت، در هفته دولت امسال از ۱۲ پروژه در سطح فوق توزیع بهره برداری می شود.

به گفته بلیل آبادی،این پروژه ها در مناطق جغرافیایی رشت و حومه، شفت، اسالم، لنگرود، چابکسر ، منطقه آزاد تجاری انزلی و صومعه سرا با اعتباری معادل ۲۲۲ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

وی در خصوص برنامه های شرکت در زمینه پروژه های شبکه انتقال و فوق توزیع،اظهار کرد: در بخش شبکه انتقال و فوق توزیع عملیات اجرایی ۱۷ پروژه با ارزش مالی۳۸۰ میلیارد تومان از سال گذشته آغاز شد و امیدواریم طی دو تا سه سال آتی مورد بهره برداری قرار بگیرند.


Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :