مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان از بدهکاری مشترکین به میزان ۱۰۸ میلیارد تومان و هم چنین افتتاح ۴۵۵ پروژه در هفته دولت امسال خبر داد.

به گزارش کاشف اسرار،جمشید طالبی در آئین نکوداشت روز خبرنگار با گرامیداشت یاد شهید صارمی ،اظهار کرد: خبرنگاران در عرصه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی جامعه و بیان عملکردها گام بر میدارند و هفدهم مرداد روز خبرنگار را به همه خبرنگاران استان گیلان تبریک می‌گویم.

وی با تشکر از مشترکین خانگی، صنعتی، اداری و تجاری که در راستای مدیریت مصرف برق گام برداشتند،خاطر نشان کرد: در فصل گرما امسال توانستیم حداقل خاموشی‌ها را در سطح استان داشته باشیم.

این مسئول،ابراز کرد: شرکت بیش یک میلیون و ۴۵۰ هزار مشترک دارد،ضمن این که ۲ هزار و ۵۵۶ روستای برخوردار از برق وجود دارد.

طالبی،یاد آور شد: لازم به ذکر است در گیلان همه روستاها که دارای مجوز منابع طبیعی، کد روستایی و نیز بالای ۱۰ خانوار باشند از نعمت روشنایی برق برخوردارند.

وی با تشکر از مشترکین خانگی، صنعتی، اداری و تجاری که در راستای مدیریت مصرف برق گام برداشتند، گفت: در فصل گرما امسال توانستیم حداقل خاموشی‌ها را در سطح استان داشته باشیم.

مدیرعامل توزیع برق گیلان با بیان اینکه در سال گذشته پیک مصرف برق در ۹ مرداد بود، تصریح کرد: امسال نیز در همین تاریخ اوج مصرف برق را در سطح استان داشتیم.

طالبی در خصوص میزان مصرف برق مشترکین اذعان داشت: در چهارماهه ابتدای سال ۱۴ هزار و ۸۰۲ کیلووات مصرف انرژی برق داشتیم.

به گفته وی،در مقایسه با سال گذشته افزایش چهار و سه دهم درصدی را در مصرف انرژی نشان می دهد.

این مسئول ،ابراز کرد:در گیلان ۲۹ هزار کیلومتر شبکه برق و بیش از ۲۲ هزار دستگاه ترانس برق داریم.

طالبی با تاکید بر این که ۴۵۵ پروژه برای هفته دولت در گیلان به بهره‌برداری می‌رسد،تصریح کرد: صنعت برق بر پایه وصول مطالبات است،

وی ادامه داد:: در گیلان ۲۹ هزار کیلومتر شبکه و بیش از ۲۲ هزار ترانس برق داریم که تا پایان سال قبل مشترکین در تعرفه‌های مختلف ۱۰۸ میلیارد تومان به شرکت بدهی معوقه دارند .

مدیرعامل توزیع برق گیلان به پروژه‌های هفته دولت اشاره کرد و افزود: ۴۵۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۴ میلیارد و۶۰۰ میلیون تومان به بهره برداری خواهد رسید.

معاون فروش و خدمات مشترکین  توزیع برق گیلان هم طی سخنانی در این نشست،اظهار کرد : یکی از پروژه‌های برق حذف قبوض کاغذی است

محمد اسماعیل هنرمند،خاطر نشان کرد:سالانه حدود ۸٫۵ میلیون قبض برای مشترکین صادر می‌شد.

به گفته وی، همزمان با روز ملی مدیریت مصرف  در ۱۹ خرداد امسال  وزیر نیرو طرح ملی حذف کاغذ با هدف کاهش هزینه های وارده، جلوگیری از مراجعات حضوری و … را مطرح و شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان نیز برای اجرای طرح حذف قبوض برق اقدام به دریافت شماره موبایل های مشترکین کرد .

این مسئول،متذکر شد: حال حاضر در سایت شرکت توزیع برق گیلان بستری برای مشترکین فراهم شده است تا بتوانند از این طریق به وسیله شماره اشتراک خود شماره همراه خود را وارد کنند.

هنرمند در پایان گفت: ارسال هزینه برق مشترکین از طریق پیامک به طور رسمی از مهرماه امسال آغاز خواهد شد.

وی متذکر شد: تاکنون ۶۵ درصد شماره تلفن مشترکین ثبت شده است و انتظار داریم مشترکین هرچه سریعتر اقدام به ثبت تلفن همراه خود در سامانه نمایند.

شایان ذکر است درپایان این نشست از زحمات خبرنگاران فعال در حوزه فعالیت های شرکت با اهدای لوح تقدیر و هدیه تجلیل به عمل آمد .

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :