کاشف اسرار-مدیرکل ورزش و جوانان گیلان گفت:از نیمه دوم سال ۹۷ تاکنون ۲۶ میلیارد ریال تسهیلات در قالب طرح های کارآفرینی به ۴۱ نفر از جوانان کارآفرین استان پرداخت شد.

به گزارش کاشف اسرار، مریم بخشی با اشاره به تفاهم نامه منعقده بین وزارت ورزش و جوانان و صندوق کارآفرینی امید کشورگفت: تعداد ۴۱ فقره تسهیلات در حوزه های مختلف کارآفرینی شامل ورزشی، کشاورزی، خدمات، گردشگری و بوم گردی، صنایع دستی، رباتیک، فضای مجازی و رسانه، تجهیز مراکز مشاوره و… به ارزش ۲۶ میلیارد ریال به جوانان کارآفرین پرداخت شده است .

وی افزود: از ابتدای مرداد ماه سال گذشته و با ابلاغ دستورالعمل اطلاع رسانی به جوانان استان از طریق سایت اداره کل و همچنین ادارات شهرستانی ورزش و جوانان صورت گرفت.

به گفته این مسئول، تعداد ۱۶۵ طرح از جوانان واجد شرایط(جوان ۱۸ تا ۳۵ سال، دارای پایان خدمت، نداشتن بیمه و…) دریافت و به صندوق کارآفرینی استان معرفی شدند .

بخشی،ادامه داد: با توجه به اعتبار ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیونی استان تعداد ۴۱ نفر(۱۲ نفر خانم و ۲۹ نفر آقا ) موفق به دریافت این تسهیلات از ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ میلیون ریال شد.

و ی با بیان این که مابقی نفرات در انتظار ابلاغ اعتبارات جدید در سال ۹۸ می باشند. ،به دریافت بیش از ۵۰ عنوان طرح کارآفرینی از ابتدای سال جاری اشاره کرد .

مدیرکل ورزش و جوانان استان در پایان،متذکر شد: منتظر ابلاغ اعتبار وزارت هستیم تا بتوانیم کارآفرینان را برای دریافت تسهیلات معرفی کنیم .

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :