کاشف اسرار-شهردار خشکبیجار از تدارک دیدن برگزاری اولین جشنواره فرهنگی خرمن به مناسبت اعیاد غدیر خم و قربان در عصر روز دوشنبه هفته جاری مقارن با ۲۸ مرداد ماه جاری خبرداد.

صدراله فرخی امروز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کاشف اسرار در خشکبیجار برگزاری جشن مذکور را توسط شهرداری و شورای اسلامی این شهر عنوان کرد.

وی با اشاره به برپایی ۲ جشنواره پسماند و انواع نان محلی در تابستان سال جاری،تدارک دیدن برپایی جشن فرهنگی خرمن در راستای استمرار شادی و نشاط در بین شهروندان و درآمد زایی برای تولید کنندگان و معرفی این شهر به گردشگران ،عنوان کرد.

این مسئول هدف از برگزاری این جشنواره را پاسداشت ارزشهای دینی و مذهبی به پاس شکرگزاری یک سال زراعی پر برکت اعلام کرد.

فرخی با بیان اینکه آیین شکرگزاری یک سال زراعی پربرکت از دوره ساسانیان در ایران باستان مرسوم بوده، اظهار کرد: این جشنواره به منظور ایجاد شور و نشاط و تعالی در بین شهروندان و ارتباط فرهنگی نسل قدیم با نسل جدید برگزار می شود

وی ساعت آغازین این برنامه را ساعت ۱۸ عصر و از جمله آیتم های تعیین شده سخنرانی امام جمعه بخش خشکبیجار درباره عید سعید غدیر خم،رئیس شورای اسلامی شهر و شهرداراجرای برنامه های شاد و متنوع از جمله لافند بازی،حضور و اجرای برنامه توسط “استاد فرامرز دعایی” موسیقی محلی،مسابقه و قرعه کشی بین حاضرین و برپایی غرفه های محصولات محلی ذکر کرد.

شهردار خشکبیجار،اجرای برنامه لافند بازی را توسط “جمشید حسین زاده “به اتفاق همسر و فرزند نونهال و یک سیاه باز فرد از چهره های معروف بین المللی از دیار شهرستان شفت اعلام کرد.

فرخی در پایان شهرداری خشکبیجار را متعلق به شهروندان دانست و بر استمرار شادی و ارائه خدمات مناسب به مردم تاکید کرد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :