کاشف اسرار-فرمانده انتظامی استان گیلان از کشف ۱۳ فقره پرونده زمین‌خواری به ارزش ۵۱۸ میلیارد ریال در ۴ ماهه نخست سال جاری در استان خبر داد.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از پایگاه خبری پلیس ” محمدرضا اسحاقی ” امروز ضمن اشاره به برخی اقدامات پلیس گیلان در ۴ ماهه نخست سال جاری به تشریح برنامه‌های انجام شده برای تسهیل سفرهای تابستانی هموطنان پرداخت.

وی خاطر نشان کرد: گیلان دارای جاذبه‌های توریستی و گردشگری فراوانی است و در تمام فصول سال به خصوص نوروز و فصل تابستان میزبان میلیون‌ها مسافر و گردشگر به این استان هستیم

به گفته این مسئول خوشبختانه با همکاری خوب رانندگان و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در زمینه تلفات جاده‌ای ۲۲ درصد کاهش و در وقوع تصادفات در ۴ ماهه نخست سال جاری ۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داریم.

اسحاقی از شناسائی و برخورد با یک هزار و ۲۵ واحد صنفی متخلف و ۶۸۴ واحد صنفی فاقد پروانه کسب در ۴ ماه گذشته خبر داد.

وی تصریح کرد: یکی از خطوط قرمز پلیس آسایش و امنیت شهروندان و مقابله با اراذل و اوباش است که در ۴ ماهه اول سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در زمینه دستگیری و برخورد با اراذل و اوباش ۶۰ درصد رشد داریم.

رئیس پلیس گیلان به اقدامات پلیس فتا نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در ۴ ماهه ابتدایی سال جاری، ۸ هزار و ۴۳۳ وب سایت رصد شده و از فعالیت تعداد ۶۵۳ تارنما به دلیل تایید فعالیت مجرمانه جلوگیری شده است.

اسحاقی یشترین شیوه و شگرد مجرمان سایبری را به ترتیب، برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب بانکی از طریق فعال کردن رمز دوم، اپلیکیشن‌های اجتماعی، استفاده از سایت‌ها و وبلاگ‌ها و سوء استفاده از اعتماد کاربران عنوان کرد .

وی افزود: جرائم رایانه‌ای استان در ۴ ماهه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۵۲ درصد رشد داشته است و این در حالی است که در زمینه کشفیات این جرائم، ۲۴۵ درصد رشد داریم.

این مقام انتظامی به کشف بیش از یک هزار و ۳۱۸ کیلوگرم انواع مواد مخدر در ۴ ماه نخست سال اشاره کرد و ادامه داد: این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴ درصد افزایش داشته است.

اسحاقی به عزم جدی پلیس در مبارزه با قاچاق کالا و ارز، جرائم اقتصادی و کشف و انهدام باندهای قاچاق و دستگیری سرشبکه‌های زمین‌خواری و بدهکاران تسهیلات بانکی اشاره کرد .

و ی ابراز کرد: در ۴ ماهه نخست سال تعداد ۱۳ فقره پرونده زمین‌خواری به ارزش ۵۱۸ میلیاد ریال کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۸۶ درصد رشد داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی گیلان همچنین از متلاشی شدن ۱۰ باند حرفه‌ای جعل و کلاهبرداری در قالب شرکت‌های هرمی توسط ماموران پلیس آگاهی خبر داد و افزود: در ۴ ماهه نخست سال ۶۹۴ پرونده کلاهبرداری کشف و ۵۸۹ کلاهبردار نیز دستگیر شده‌اند.

اسحاقی یکی از اقدامات مهم پلیس‌‌ گیلان در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی را ارائه خدمات مشاوره رایگان به شهروندان عنوان کرد.

به گفته وی در ۴ ماهه سال جاری ۹۱۰ نفر در حوزه‌‌های خانوادگی، تحصیلی، ازدواج، حقوقی، انتظامی، روانسنجی و شغلی به مرکز مشاوره آرامش پلیس مراجعه و خدمات مشاوره به آنها ارائه شده است که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۸۵ درصدی رو به رو بوده است.

رئیس پلیس گیلان در ۴ ماهه نخست سال جاری ۲ هزار و ۸۶۷ پرونده قضائی به دفاتر مشاوره و مددکاری پلیس واقع در کلانتری‌ها و مرکز مشاوره آرامش ارجاع شده است که بیش از ۷۵ درصد آنها منجر به سازش شده و این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۳ درصد رشد داشته است.

اسحاقی ضمن اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای برگزاری مراسم هفته نیروی انتظامی و استفاده از ظرفیت‌های موجود، به برگزاری ۵۱۳ جلسه آموزش همگانی چهره به چهره در مدارس، مساجد، دانشگاه‌ها و ادارات برای دانش‌آموزان، کارکنان دولت و عموم مردم، ۳۲ کارگاه آموزشی فضای سایبری برای بیش از یک هزار نفر و ۱۱۸ جلسه شورای معتمد پلیس در سراسر استان نیز اشاره کرد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :