کاشف اسرار-مدیرکل اوقاف گیلان خواستار تشکیل جلسه با نخبگان استان شد و گفت: واقفان نخبگان دردمند جامعه در عصر خود بودند.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از سایت اداره کل مذکور،ستار علیزاده در دیدار با دبیر بنیاد نخبگان گیلان با بیان اینکه وقف یک سنت حسنه برای حل مشکلات فرهنگی، اقتصادی، دینی و اجتماعی جوامع است،اظهار کرد: واقفان با وقف حتی مبارزه سیاسی هم می‌کردند.

وی ادامه داد: وقف برای روضه سید الشهدا که دوران پهلوی نمود بیشتری پیدا کرد در واقع اعتراض به سیاست ضد دینی رضا شاه در جلوگیری از عزاداری برای امام حسین(علیه السلام) بوده است.

این مسئول،متذکر شد : نگاهی به وقف نامه‌ها، اطلاعات مفیدی درباره سوابق اعتقادی، اجتماعی، سیاسی، اخلاقی و عاطفی جامعه به انسان می‌دهد.

علیزاده،خاطرنشان کرد: واقفان آنچنان نگاه بلند و والایی داشتند که نیازهای روز جامعه را هدف قرار می‌دادند تا جائیکه حتی وقف با نیت خرید اسباب بازی برای کودکان هم داریم.

وی به نقش متقابل وقف و جامعه دانشگاهی برای برطرف کردن نیازهای یکدیگر اشاره و اذعان کرد: جامعه علمی و دانشگاهی در تراز وقف در عرصه ترویج وقف وارد نشده‌اند.

مدیرکل اوقاف گیلان با بیان اینکه وقف در حوزه علم و پژوهش مورد تاکید رهبر انقلاب است،معتقد است: با ورود جدی به عرصه علم و فناوری می‌توان جامعه اسلامی را در جهان مطرح کرد.

علیزاده وقف را کلکسیونی از تاریخ و افکار یک ملت دانست و تاکید کرد: از حضور اعضای بنیاد نخبگان در قالب خادم افتخاری و حتی اعضای هیئت امنای بقاع متبرکه استقبال می‌کنیم.

وی خواستار تشکیل جلسه با نخبگان گیلان شد و تصریح کرد: سازمان اوقاف و اداره اوقاف استان به دنبال تولی گری نیست و از ثبت وقف با تولیت بنیاد نخبگان استقبال می‌کنیم.

این مسئول در پایان،متذکر شد: سازمان اوقاف به دنبال فعالیت تجاری صرف نبوده و سیاست سازمان اوقاف این است که امکانات در اختیار سازمان، مشکلات جامعه را حل کند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :