کاشف اسرار-نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی،گفت: وزیر کشور خطاب به بنده تاکید کردند:”شما گفتید آقای علیزاده فردی بومی و توان مند می باشند ما هم به این نتجه رسیدیم،بروید آقای علیزاده را راضی بکنید،ما سریع تمام بکنیم “،پس این تعامل بین بنده و وزیر وجود دارد.

مهرداد بائوج لاهوتی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کاشف اسرار در لنگرود در پاسخ به این سئوال مبنی بر این که آیا با انتصاب فردی بومی به عنوان استاندار جدید گیلان موافقت است،اظهار کرد:بنده به دنبال انتصاب فردی بومی به سمت نماینده عالی دولت در استان بودیم.

وی ادامه داد:برای انتصاب”محمد جعفر علی زاده علی سرائی”اهل بخش کوچصفهان شهرستان رشت و معاون فعلی وزیر راه سازی جهت انتصاب به سمت استاندار گیلان با دولت و وزارت کشور به قطعیت رسیده ایم.

به گفته این مقام، تصمیم گیری برای پذیرفتن پست استانداری گیلان به”جعفر زاده علی سرائی” موکول شده و خودشان باید درباره این پیشنهاد تصمیم گیری و اعلام نتیجه کنند.

بائوج لاهوتی در پاسخ به این سئوال مبنی بر این که آیا با انتصاب فردی غیر بومی هم برای تصدی پست استانداری گیلان موافق است،ابراز کرد:ترجیح بنده بر انتصاب فردی برای تصدی این سمت است.

وی در تبیین دلایل تاکید خودش برای انتصاب فردی بومی برای تصدی پست استانداری گیلان،خاطر نشان کرد:گیلانی ها از انتصاب افرادی بومی از جمله”مرحوم روح الله قهرمانی چابک”علی صوفی”علی عبدالهی علی آبادی”و”محمد علی نجفی امیرکیاسر”خاطرات خوشی دارند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی،متذکر شد:اخیرآ به وزیر کشور تاکید کردم ممکن است در یک استانی فردی غیر بومی موفق باشد و همه جا نباید به یک نگاه عمل کرد.

بائوج لاهوتی ،اذعان کرد:به تجربه اثبات شده استانداران بومی در گیلان موفق بودند ولیکن منظور من بر این نیست موفقیت آنان به صورت کامل بوده است،بلکه نسبت به استانداران غیر بومی،کارنامه بهتری داشتند.

وی در پاسخ به این که وزارت کشور تا چه به پیشنهادات شما و دیگر نمایندگان برای انتصاب فردی بومی برای انتصاب به سمت استاندار گیلان توجه و حرف شنوی دارد،گفت:عبدالرضا رحمانی فضلی به عنوان وزیر خوب کشور محسوب می شود و خیلی حرف شنوی دارد.

این فعال سیاسی با اشاره به چندین بار دیدار خودش با وزیر کشور برای معرفی فردی بومی جهت انتصاب به سمت استاندار ،۳ روز قبل وزیر کشور به بنده تاکید کردند شما نزد ما آمدید و”محمد جعفر علی زاده علی سرائی”معاون وزیر راه و شهرسازی برای انتصاب به سمت استاندار تعرفه کردید و ما هم موافقت داریم

بائوج لاهوتی ،ادامه داد:وزیر کشور خطاب به بنده تاکید کردند:”شما گفتید آقای علیزاده فردی بومی و توان مند می باشند ما هم به این نتجه رسیدیم،بروید آقای علیزاده را راضی بکنید،ما سریع تمام بکنیم “،پس این تعامل بین بنده و وزیر وجود دارد.

وی در پایان متذکر شد:اگر “علی زاده علی سرائی”برای تصدی پست استانداری اعلام رضایت نکنند باید تصمیم گیری دیگری کرد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :