کاشف اسرار-رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از اخذ مجوز اسپانسری از تیم فوتبال ملوان بندر انزلی خبر داد و خاطرنشان کرد : این سازمان در فصل جدید از رقابت های لیگ یک فوتبال کشور اسپانسر این تیم پرافتخار خواهد بود.

به گزارش کاشف اسرار،رضا مسرور طی سخنانی در سومین کنگره ملی دستاوردهای ورزشی و سلامت و نخستین کنگره ملی مدیریت راهبردی ورزش که به میزبانی منطقه آزاد انزلی برگزار شد با اشاره به لزوم حمایت و پرداختن به مسائل ورزشی،اظهار کرد : در ۵ سال گذشته با توسعه زیر ساخت های ورزشی بیش از ۱۱۰ رویداد ورزشی در سطح ملی و بین المللی به میزبانی منطقه آزاد انزلی برگزار شده است.

وی با بیان اینکه ورزش نقش مهمی در افزایش نشاط و کاهش ناهنجاری های اجتماعی دارد افزود: بیش از ۱۱ زمین ورزشی در سطح روستا های منطقه آزاد انزلی ایجاد و تجهیز شده و در اختیار جوامع محلی قرار دارد.

این مقام از اخذ مجوز اسپانسری از تیم فوتبال ملوان بندر انزلی خبر داد و خاطرنشان کرد : در فصل جدید از رقابت های لیگ یک فوتبال کشور سازمان منطقه آزاد انزلی اسپانسر این تیم پرافتخار خواهد بود.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان هم طی سخنانی کم تحرکی و عدم توجه به ورزش را مهم ترین چالش پیش رو در حوزه سلامت و ورزش کشور اعلام کرد.

سید عبدالحمید احمدی ضمن تقدیر از اقدامات شایسته منطقه آزاد انزلی به جهت توسعه و ایجاد زیرساخت های ورزشی، میزبانی از این همایش علمی را گامی موثر در افزایش اطلاع رسانی و بهره گیری از فناوری های نوین در حوزه ورزش دانست.

وی با اشاره به فقر فعالیت های بدنی در بین عموم مردم و افزایش وزن در بین دانش آموزان افزود : طبق آخرین اطلاعات و آمار بیش از ۳۱ میلیون نفر از جمعیت کشور دچار فشار خون بالا بوده که بیانگر فراگیر شدن کم تحرکی و عدم اطلاع رسانی مناسب در حوزه ورزش و سلامت است.

معاون وزیر در ادامه به شاخص های مهم ورزشی به جهت افزایش نشاط اجتماعی اشاره و خاطرنشان کرد : برای ایجاد محیط فعال، مردم فعال و سیستم فعال اولویت‌ها و برنامه‌ ریزی های مناسبی باید انجام شود دارد .

احمدی تاکید کرد: با حمایت دستگاه هایی همچون منطقه آزاد انزلی از ایده های خلاق در حوزه ورزش و پرورش نیروی انسانی استفاده خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان نیز طی سخنانی،اظهار کرد: این کنگره یکی از رویدادهای مهم علمی است که در کنار رویدادهای مهم ورزشی کشوری در منطقه آزاد انزلی برگزار می شود و اساتید محترم از دانشگاه های گیلان تلاشهای ویژه ای برای برگزاری مطلوب این کنگره داشته اند .

مریم بخشی با اشاره به برگزاری کارگاه های آموزشی در این کنگره افزود: اساتید و چهره های شناخته شده ی علوم ورزشی کشور در این کنگره حضور دارند ، اساتیدی که مولف کتب دانشگاهی ورزشی هستند و کتب این عزیزان بر دانش افزایی دانشجویان رشته های ورزشی در دانشگاههای کشور می افزاید.

این کنگره با حضور رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی،معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان،معاون تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش، مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان و پیشکسوتان ، اساتید، پژوهشگران و دانشجویان حوزه ورزشی در مرکز همایش ها و نمایشگاه های بین المللی سازمان منطقه آزاد انزلی آغاز به کار کرد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :