کاشف اسرار-با همت شهردار جوان ،پر تلاش و مردم دوست لنگرود،اولین جشنواره فرهنگی نیلوفر آبی این شهر راس ساعت ۱۹ در پارک فجر شروع به کار کرد و تا پاسی از شب ادامه داشت.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،این جشنواره راس ساعت ۱۹ امروز با تلاوت آیاتی از قرآن مجید و پخش سرود ملی شروع به کار کرد،علی رغم این که فرماندار و نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی به دلایل نا معلوم حضور نداشتند و احتمالا به خاطر مشغله بوده است،اما استقبال چشم گیر مردم گرما بخش برنامه شد.

حضور “سید مهدی رجائی لنگرودی”با ۳۸ سال سن به عنوان شهردار به اتفاق همسرش در جشنواره بر گرمی جشنواره افزود،این در حالی است در اغلب جشنواره های شبیه به نیلوفر آبی یا لاله های تالابی، همسر مقام مسئول برگزار کننده حضور ندارد و اگر هم حضور داشته باشد در ردیف اول نمی نشیند.

به نظر می رسد شهرداری لنگرود با انتخاب ۲ مجری شبکه باران و یک مجری برنامه های کودک،اعزام یک واحد سیار sng جهت پخش مستقیم برنامه جشنواره توسط تیم صدا و سیمای مرکز گیلان،برگزاری موسیقی سنتی توسط گروه”بیژن لرد،اجرای برنامه طنز به سرپرستی “محمد هندی” و اعطای هدایای متعدد نقدی ،هزینه زیادی صرف کرد تا لبخند بر لبان مردم بنشیند.

دسترسی راحت مردم به پارک فجر محل رویش نیلوفر آبی کنار تالاب امیر کلایه به حدی خوب بود به طوری که شهروندان در سایر نقاط استان برای دیدن این پدیده خدادادی مجبور هستند دل به تالاب و دریا بزنند و هزینه ای برای تردد کنند تا بتوانند عکسی به یادگار به صورت سلفی بگیرند.

برگزاری این جشنواره با استقبال چشم گیر و لبخند شهروندان،هم استانی ها و گردشگران مواجه شد به طوری که تشویق مکرر شهردار توسط حاضرین صورت گرفت و تصاویر آن موجود است.ضمن این که غرفه محصولات سنتی و بومی در حاشیه جشنواره برپا شد.

شهردار لنگرود طی سخنانی در این جشنواره به یکی از آیات سوره مبارکه عنکبوت قرآن کریم در بیان فلسفه مهم گردشگری اشاره و اظهار کرد:خداوند می فرمایند:” در روى این زمین سیر کنید، پس بنگرید که چگونه آفریدگان را ایجاد کرده، سپس خداوند عالمى دیگر را احداث خواهد کرد. حقّا که خدا بر همه چیز تواناست “

سید مهدی رجائی لنگرودی به تبیین وضعیت رویش نیلوفر آبی در پارک فجر پرداخت و ابراز کرد: در جای جای این تالاب، نیلوفرهای آبی بسیار زیبایی مشاهده می شوند که با حرکت موج دار آب، به رقص در می آیند. در گوشه و کنار تالاب ،نیزار ها و لاله های دریایی، منظره ای چشم نواز را خلق می کنند .

وی ضمن خوش آمد گویی به شهروندان و مهمانان گفت: جشنواره نیلوفر آبی با هدف شناخت استعدادها و داشته های شهر لنگرود و معرفی آن به همه استان و کشور این جشنواره برای اولین بار برگزار و امیدواریم در سال های آتی شاهد برگزاری پرشور تر این جشنواره باشیم.

این مسئول،ابراز کرد: لنگرود از محیط آبی ۲۰ هکتاری در وسط شهر برخوردار می باشد که در استان گیلان ما همچنین شهری نداریم که دارای این چنین فضای آبی که زیستگاه برخی از حیوانات و پرندگان باشد،وجود ندارد

رجائی لنگرودی یکی از وظایف شهرداری را حفاظت از داشته های موجود عنوان و خاطر نشان کرد: تالاب شهر لنگرود از معدود تالاب های استان های شمالی است که در مرکز شهر، بدون سوار شدن بر قایق و طی مسافت و هیچگونه خطری در دسترس مردم است.

وی متذکر شد:تالاب امیر کلایه هر ساله زیستگاه پرندگان و مرغان مهاجر است که زیبایی بی نظیری را برای این تالاب به وجود اورده است و بایدقدر این مواهب الهی بیشتر بدانیم.

شهردار لنگرود،تصریح کرد: تمام تلاش مجموعه مدیریت شهری بر آن است تا با کسب بودجه فضای پارک فجر لنگرود را بیش از پیش مهیا سازیم و به سراسر کشور معرفی کنیم تا گردشگران به لنگرود بیایند و از این اماکن استفاده کنند.

به گفته رجائی لنگرودی، در این راستا فضاسازی محیط و خارج کردن محل دفن زباله برای همیشه از حاشیه پارک فجر از اولین اقدامات شهرداری در دوره مدیریتی جدید بوده است تا مردم به صورت شبانه روز استفاده کنند .

وی از نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی،فرماندار، اعضای شورای شهر و کارکنان شهرداری،اصحاب رسانه،نیروی انتظامی و سایر اشخاصی که در برپایی این جشنواره تلاش نموده اند،صمیمانه قدردانی کرد.

شهردار لنگرود در پایان،ابراز کرد:از ابتدای امسال تا به امروز برای بالا بردن روحیه نشاط و امید،۵۸ برنامه فرهنگی در لنگرود برگزار کرده ایم و امیدواریم توانسته باشیم فضای شادی را برای شهروندان و مهمانان، به وجود آورده باشیم.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :