کاشف اسرار-رئیس پلیس راهور گیلان،گفت: این پلیس در جدیدترین رویکرد خود از طرح ” بانوان فرهنگ یار ترافیک ” رونمایی کرده و قصد دارد با کمک بانوان رعایت مقررات را در بین مردم نهادینه و فراگیر سازد .

محمد‌رضا محمدی “امروز با اعلام این خبر به خبرنگار پایگاه خبری کاشف اسرار،گفت: پلیس به منظور ارتقاء سطح ایمنی موتوسواران در استان گیلان و با توجه به شمار جان باختگان این وسیله نقلیه، آموزش مستمر چهره به چهره راکبان موتورسیکلت را در دستور کار خود قرار داده است.

وی ابراز کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی در جدیدترین رویکرد خود از طرح ” بانوان فرهنگ یار ترافیک ” رونمایی کرده و قصد دارد با کمک بانوان رعایت مقررات را در بین مردم نهادینه و فراگیر سازد.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: پلیس راهور استان گیلان در نظر دارد با کمک همسران و مادران موتورسواران استفاده از کلاه ایمنی را از داخل خانه‌ها ترویج و ترقیب کند.

به بدون تردید راهکار اصلی کاهش تصادفات و فوت موتورسواران استفاده از ظرفیت خانواده‌ها است تا برای ایمنی و سلامت اعضاء خود همه تلاش خود را به کار ‌بندند و هیچ مادر و بانویی نباید به فرزند یا همسر خود اجازه دهد بدون کلاه ایمنی از موتورسیکلت استفاده کند.
رئیس پلیس راهور استان گیلان با اشاره به اینکه استفاده از موتورسیکلت بدون کلاه‌ایمنی بسیار خطرآفرین است افزود: عدم استفاده از کلاه ایمنی، مهم‌ترین علت جان باختن موتورسیکلت سواران در کشور است و رعایت سایر مقررات رانندگی نیز برای موتورسواران الزامی است.
گفتنی است شانزدهمین مرحله از طرح آموزش و ارتقاء ایمنی موتورسواران با حضور معاون عملیات پلیس راهور استان، فرمانده انتظامی شهرستان تالش و سایر مسؤولان شهرستان در بخش اسالم تالش برگزار شد و در این مراسم ضمن ارائه آموزش‌های لازم به موتورسواران و سایر برنامه‌های جانبی، تعداد ۳۰ عدد کلاه‌ ایمنی استاندارد به راکبان موتورسیکلت اهداء شد.

از برگزاری شانزدهمین همایش ارتقاء ایمنی موتورسواران در بخش اسالم از توابع شهرستان تالش با حضور جمعی از مسؤولان استانی و شهرستانی توسط پلیس راهور استان گیلان برگزار شد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :