کاشف اسرار-فرماندار بندر انزلی از فعالیت برخی از خبرنگاران شهرستانی انتقاد و اظهار کرد:افراد زیادی به عنوان خبرنگار مطرح می‌شوند ولی فعالیت خبری ندارند و فعالیت منوط به حضور در برنامه‌های خاص نباشد.

به گزارش کاشف اسرار،اسماعیل حیدری‌آزاد در مراسم تجلیل از خبرنگاران بندر انزلی با تبریک عید غدیر خم، اظهار کرد: در شهرستان افراد زیادی داریم که به عنوان خبرنگار مطرح می‌شوند ولی فعالیت خبری ندارند .

وی تاکید کرد: صرفا داشتن کارت خبرنگاری از سوی خبرگزاری یا نشریه و پایگاه خبری، دلیل بر خبرنگار بودن افراد نیست.

این مسئول غیر بومی با ابراز تاسف از این که اخبار شهرستان آنگونه که باید در سطح استانی و ملی انعکاس پیدا نمی‌کند،معتقد است: حرفه عکاسی با خبرنگاری فرق می‌کند.

به گفته حیدری آزاد،باید تاثیر فعالیت خبرنگاران و فعالان خبری را در حوزه‌های مختلف شاهد بوده و آثار قلم برای عموم مردم ملموس و قابل مشاهده باشد

وی هشدار داد: فعالیت خبرنگار منوط به حضور در برنامه‌های خاص نباشد،ضمن این که خبرنگاران شهرستان در انعکاس اخبار مثبت همراهی کنند،

نماینده عالی دولت در انزلی،متذکر شد:نمی‌گوییم ایراد وجود ندارد ولی اخبار مثبت و سازنده خوبی در شهرستان انجام می‌شود و خبرنگاران به موقع در انعکاس آن اهتمام داشته باشند.

حیدری آزاد ،اولتیماتوم داد:دستگاه‌های اداری علاوه بر اطلاع‌رسانی به موقع جهت پوشش خبری شهرستان مکلف به پاسخگویی به اصحاب رسانه هستند .

وی تصریح کرد: اطلاع‌رسانی به موقع جهت پوشش اخبار باعث می‌شود خبرنگاران بتوانند بهتر در این زمینه فعالیت و حضور داشته باشند.

این مقام با تاکید بر اینکه انتقاد با توهین و تخریب متفاوت است،گفت: قلم مبارک است و خداوند در قرآن کریم به آن سوگند یاد کرده ولی اگر آن را به موارد غیراخلاقی از جمله تهمت، توهین و تخریب آلوده کنیم قداست را از آن می‌گیریم.

فرماندر انزلی،اعتقاد دارد: انتقاد سازنده می‌تواند موجب رفع مشکلات باشد واگر همراه با راهکار سازنده باشد باید مورد توجه قرار گیرد.

در این مراسم تشکیل کانون خبرنگاران در سطح شهرستان، تاسیس شرکت تعاونی چند منظوره برای خبرنگاران، رفع موانع بیمه خبرنگاران، همکاری مدیران ادارات در اطلاع‌رسانی جلسات جهت پوشش از جمله مواردی بود که در این دیدار از سوی خبرنگاران شهرستان بندر انزلی مطرح شد

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :