کاشف اسرار- رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی ،تکمیل زیرساخت ها، حمایت از سرمایه گذاران تولیدی و عملیاتی نمودن ظرفیت های گردشگری از رویکردهای اصلی این تشکیلات عنوان کرد.

به گزارش کاشف اسرار،رضا مسرور در مراسم افتتاحیه پروژه های هفته دولت سازمان منطقه آزاد انزلی، تکمیل زیرساخت های لازم برای هر گونه فعالیت در محدوده منطقه، نخستین رویکرد این سازمان طی این مدت ذکر کرد.

وی با تاکید بر این که وجود زیرساخت پایه اصلی هر نوع سرمایه گذاری است، ،اظهار کرد:با توجه به هوشمندی سرمایه گذار، این عزیزان در نقطه ای حضور پیدا می کنند که همه امکانانت موجود باشد.

این مقام با اشاره به بهره برداری از مجتمع بندری کاسپین که مهمترین زیرساخت این منطقه محسوب می شود،ابراز کرد:مجتمع بندری کاسپین در آینده از افتخارات کشور خواهد بود .

به گفته مسرور، پهلوگیری ۵۲ فروند کشتی تجاری در این مجتمع بندری ظرف چند ماه بیان گر استقبال بازرگانان و تولیدکنندگان کشور از این بندر می باشد و این در حالی است که در عرصه سرمایه گذاری در بخش های مختلف آن با استقبال سرمایه گذاران مواجه شده ایم.

وی ظرفیت های گردشگری استان گیلان و منطقه متبوع خود را بسیار متنوع ارزیابی کرد و خواستار بهره گیری حداکثری از فرصت های مغفول مانده در گردشگری دریایی استان شد .

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی،معتقد است: با ایجاد زیرساخت های مناسب در منظرگاه ساحی منطقه اولین خط دریایی گردشگری میان منطقه آزاد انزلی و بندر انزلی افتتاح می شود.

مسرور خواستار ایجاد چنین زیرساختی در سواحل چمخاله، تالش و آستارا و ایجاد ارتباط میان آنها در جهت توسعه گردشگری دریایی در استان شد .

وی اضافه کرد: استان گیلان در حوزه های مختلف صنعت گردشگری از ظرفیت های متنوعی برخوردار است که با همکاری استاندار جدید استان، و همکاری نهادهای مربوط، این توانمندیها عملیاتی می شوند.

رییس هیأت مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی ،متذکر شد:در پرتو تلاش های همکاران ما در حوزه صنعت طی سالهای اخیر ۷۰ واحد راکد و نیمه فعال، فعال سازی شده و به چرخه تولید کشور بازگشته است.

مسرور،خاطر نشان کرد: بی تردید اینکه از یک میلیارد دلار صادرات مناطق آزاد ایران، ۴۰۰ میلیون دلار متعلق به تولیدکنندگان منطقه آزاد انزلی، ناشی از تلاش های مشترک بخش خصوصی و پرسنل این سازمان است و ما این رویکرد را ادامه خواهیم داد.

وی با اشاره به افتتاح ۲۱ پروژه عمران و بهسازی روستایی در سطح منطقه، این پروژه ها را در راستای مسئولیت اجتماعی خود و ارتقاء سطح کیفی زندگی در سطح منطقه که با همکاری شوراهای هر روستا عملیاتی شده، عنوان کرد و افزود: از همه کسانی که برای ایجاد اشتغال در استان گیلان تلاش می کنند قدردانی می کنم./منبع:سایت سازمان

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :