کاشف اسرار-معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از صادرات اولین محموله سنگ نمک صادراتی از بندر انزلی خبرداد.

به گزارش کاشف اسرار،محمد محسن سلیمی پور با اشاره به قدمت و موقعیت لجستیکی مجتمع بندری انزلی اظهار داشت:  از دیرباز این بندر به عنوان دروازه اروپا برای مبادلات تجاری مورد استفاده قرار گرفته است.

وی ادامه داد: برخورداری از مزیت هایی همچون نزدیکی با بنادر آستراخان و ماخاچ کالا در روسیه، باکو در آذربایجان، دسترسی آسان به بنادر اکتائو در کشور قزاقستان و ترکمن باشی در کشور ترکمنستان، دسترسی به بازار مصرف بالای ۳۰۰ میلیونی جمعیت کشورهای استقلال یافتـه شوروی سابق و کشورهای همسایه ایران و همچنین قرار گرفتن  آن در مسیر کریدور های بین المللی ترانزیت (شمال-جنوب، تراسیکا) و از همه مهم تر نزدیکی به مراکز اصلی و صنعتی کشور ایران، فلسفه وجودی بندر انزلی را نسبت به سایر بنادر شمالی در حوزه دریای خزر متمایز کرده است.

این مسئول از صادرات سنگ نمک از بندرانزلی به روسیه خبرداد و خاطرنشان کرد: اولین محموله سنگ نمک صادراتی از بندر انزلی با وزن نزدیک به ۳ هزار و پانصد تن از مبدا شهرستان همدان به مقصد کشور روسیه با ناوگان حمل و نقل دریایی ایرانی صادر شد.

سلیمی پور ادامه داد: قرار است با توجه به ارزانی مسیر و کاهش هزینه های تمام شده و امکانات و توانمندی های بندر انزلی ماهانه بیش از ۲ هزار و پانصد تن از این محصول  به طور مستمر صادر شود.

وی با اشاره به شاخص های مهم بنادر در جذب کالا، ابراز کرد:  ایجاد و احداث زیر ساخت های تجاری و افزایش تجهیزات تخلیه و بارگیری در مجتمع بندری انزلی از شاخص های مهم در جذب  کالاهای صادراتی، وارداتی و همچنین ترانزیت کشور می باشد.

سلیمی پور در پایان یادآور شد: اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در راستای منویات رهبر معظم انقلاب و حمایت از تولیدات داخلی در جهت اشتغال زایی و تشویق صادر کنندگان تسهیلات و مساعدت های ویژه ای را در اهداف راهبردی خود تدوین کرده است/منبع :سایت اداره کل بنادر

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :