کاشف اسرار-بر اثر بارش مستمر روز گذشته که سبب آب گرفتگی برخی از نقاط شهر رشت شد عبور و مرور شهروندان و حرکت دسته های عزاداری مختل گردید و متاسفانه شهروندان و گردشگران شاهد حضور شهردار بو پرسنل شهرداری برای حل مشکلات آب گرفتگی نبودند و شهر در آب غوطه ور شد و حتی عبور و مرور وسایل نقلیه سبب ریختن آب کثیف بر روی شهروندان و گردشگران شد .

بنا به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،نقاط مهمی از شهر من جمله میدان معلم بلوار معلم،محله استاد سرا، رودبارتان، پارک نیکمرام، محدوده سبزه میدان، خیابان های اصلی و فرعی گلسار، پیچ گلایل، بلوار قلی پور و… دچار آب گرفتگی شدند .

به جای این که شهردار غیر بومی حضور داشته باشد و نسبت به اخذ تدابیر بیاندیشد بنا به نامه رییس سابق شورای اسلامی شهر رشت به رییس جدید پارلمان شهری،شهردار غیر بومی به زادگاه خود در شاهرود به سر می برد.

در نامه امیرحسین علوی “به”اسماعیل حاجی پور” آمده است: «با وجود شرایط خاص شهر رشت و بارندگی پیش آمده و آب گرفتگی خیابانهای سطح شهر در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی و با توجه به مرخصی ها و ماموریت های مکرر شهردار از زمان شروع به فعالیت و همچنین نظر به این که کلیه اختیارات مربوط به مرخصی و یا ماموریت های شهردار به شخص رییس شورای اسلامی شهر تفویض شده است ، فراخوان شهردار به شهر رشت و حضور در محل خدمت را ضروی دانسته و مقتضی است دستورات لازم را اعمال دارید.»

متاسفانه در غیاب “ناصر حاج محمدی”به عنوان شهردار،”شاهرخ طلیسگر”که در سکوت خبری حتی در سایت اطلاع رسانی شهرداری ،به عنوان سرپرست معاونت خدمات شهری این نهاد عمومی غیر دولتی انتخاب شده ستاد بحران هم تشکیل نداده است.

بر اثر بی تدبیری و بی کفایتی احتمالی شهردار فعلی رشت،هیچ چاره ای برای حل مشکل آب گرفتگی روز گذشته شهر رشت صورت نگرفت و باید اعضای شورای اسلامی شهر و فرماندار رشت پاسخگو باشند و بگویند هنگام آب گرفتگی شدید کجا حضور داشتند و چرا برای حل مشکل اقدامی عملی صورت نگرفت؟

رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت”طی مصاحبه ای با یکی از رسانه ها،خطاب به شهرداراظهار کرد:”این همه هزینه برای اسکان و خدمات رفاهی شما صورت گرفته است، بابت هر ساعت حضور شما در رشت هزاران تومان از جیب بیت المال و سهم و حق قانونی رشتی ها هزینه می شود و این حق مردم است که حضور شهردارشان را در ساعات بحران در شهر ببینند “.

بهراد ذاکری می افزادید:”آقای شهردار بداند که رشت را فقط در لحظات خوش و خوش پوشی و خوش گردی میزبان خود نداند، بد نیست چکمه بپوشد و بی ترس از پریشان شدن زلف خود زیر باران کنار مردم رشت باشد”.

وی با اشاره به رفتارها و عملکرد شهردار در روزهای نخست آغاز به کار او در شهرداری رشت گفت: “حاج محمدی” با شواف و حرکتهای عجیب و غریب نیمه شب به مدیران مناطق و روسای سازمانها زنگ می زدند و سرزده به ادارات تابعه شهرداری سر می زدند که وانمود کنند مدیر پیگیری هستند و امروز که باید خودشان ایفای مسوولیت کنند، شانه خالی نموده و مشخص نیست کجا هستند؟

این عضو شورا با اشاره به ضعفها و مشکلات طرح جمع آوری آبهای سطحی رشت گفت: متاسفانه تاوان ندانم کاری برخی مسوولین و پیمانکاران، به دوش مردم نجیب و شریف رشت میفتد و اندک بارندگی ای این شهر را دچار مشکلات و معضلات فراوانی می کند .

ذاکری در پایان تاکید کرد: آقای شهردار بداند که رشت را فقط در لحظات خوش و خوش پوشی و خوش گردی میزبان خود نداند، بد نیست چکمه بپوشد و بی ترس از پریشان شدن زلف خود زیر باران کنار مردم رشت باشد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :