کاشف اسرار-مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان گفت : رغبت سرمایه گذاران برای حضور در شهرک صنعتی انزلی بسیار زیاد است ولی به علت نداشتن عرصه صنعتی نمی تواند سرمایه گذار جذب کند .

به گزارش کاشف اسرار، احمد علی شهیدی طی نشستی با نماینده مردم شهرستان بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی از پیگیریها و توجه “حسن خسته بند” به مقوله صنعت به ویژه صنایع کوچک تشکر کرد.

وی خاطر نشان کرد : شهرک صنعتی بندر انزلی با مساحت ،۵۵ هکتار و استقرار ۱۲۰ واحد صنعتی فعال از جمله شهرک های صنعتی مهم و تاثیر گذار در سطح استان می باشد که برای ۲ هزار نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال کرده است .

این مسئول،ابراز کرد : شهرک صنعتی بندر انزلی به واسطه استقرار در محدوده منطقه آزاد تجاری ، صنعتی بندر انزلی از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد.

شهیدی،اضافه کرد: تمایل سرمایه گذاری در این شهرک به واسطه قرار گرفتن در محدوده منطقه آزاد و به جهت برخورداری از معافیت های مالیاتی و گمرکی نسبت به سایر شهرکهای صنعتی سطح استان از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد .

وی اذعان کرد : از آن جایی که این شهرک صنعتی در محدوده منطقه آزاد انزلی قرار گرفته است و به جهت برخورداری از مزیتهای سرمایه گذاری و گمرکی رغبت سرمایه گذاران برای حضور در این شهرک بسیار زیاد است ولی به علت نبود عرصه صنعتی امکان جذب سرمایه گذار وجود ندارد .

مدیر عامل شهرک های صنعتی استان،متذکر شد : ناحیه صنعتی خمیران که در حال تکمیل زیر ساختهای لازم جهت جذب سرمایه گذاران می باشد ، می تواند بستر مناسبی برای حضور سرمایه گذار باشد.

شهیدی در پایان،یاد آور شد: این ناحیه صنعتی با مساحت ۳۰ هکتار و استقرار ۱ واحد صنعتی فعال برای ۱۰ نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال کرد . 

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :