کاشف اسرار- همایش رهروان زینبی با هدف تبیین نهضت عاشورا و حوادث پس از آن در قالب تجمع بانوان همزمان با سراسر کشور در ۱۵ امام زاده و بقعه متبرکه استان گیلان برگزار شد.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از ایرنا،همزمان با برگزاری همایش رهروان زینبی، ندای لبیک یا زینب با حضور بانوان ولایی و زینبی در این تعداد از امامزادگان و بقاع متبرکه استان گیلان طنین انداز شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان درباره برگزاری همایش رهروان زینبی به خبرنگار ایرنا بیان داشت: این همایش از جمله برنامه های طرح بصیرت عاشورایی است که با حضور بانوان در ۱۵ بقعه متبرکه استان برگزار شد.

ستار علیزاده اظهار داشت: همایش رهروان زینبی، تجدید میثاق با حضرت زینب سلام الله علیها و حضرت سید الشهدا (ع) و یاران با وفایش است.

وی حضرت زینب را الگوی مسلمانان جهان دانست و خاطر نشان کرد: حضرت زینب (س) شخصیت بزرگواری در تاریخ اسلام است که می‌تواند برای تمام افراد جامعه الگوی رسیدن به رستگاری باشد.

این مسئول،اظهار داشت: همزمان با آغاز ماه محرم ویژه برنامه های بصیرت عاشورایی با شعار کرامتنا الشهاده با هدف جلوگیری از ورود انحرافات و خرافات به مکتب عاشورا، اجرای امینانه نیات واقفان، تبیین جایگاه حکومت اسلامی و نقش ولایت فقیه در جامعه در ۵۰۰ بقعه متبرکه و امام زاده گیلان به اجرا درآمد.

علی زاده، اجرای برنامه های فرهنگی و تبلیغی در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه، اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان در موضوعات روضه خوانی، عزاداری و اطعام، سخنرانی و عزاداری در شب‌ های دهه محرم، را از جمله ویژه برنامه های سوگواره بصیرت عاشورایی در امام زادگان استان گیلان ذکرکرد

وی برگزاری تجمع بزرگ لبیک یا حسین‌ (ع) ، برنامه شیرخوارگان حسینی‌، همایش نوجوانان حسینی‌، برگزاری برنامه رهروان زینبی (س) ویژه بانوان و برپایی نماز ظهر عاشورا را از دیگر ویژه برنامه های سوگواره بصیرت عاشورایی در امام زادگان استان گیلان اعلام کرد.

امروز دوازدهم محرم سالروز شهادت حضرت زین العابدین علیه السلام است. استان گیلان دارای ۹۴۱ بقعه متبرکه است.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :