کاشف اسرار-شهردار بندر انزلی،ابراز کرد: بودجه سال جاری بر اساس مصوبه شورای اسلامی ۱۱۵ میلیارد تومان بوده و به لطف خدا و همیاری همکاران در ۵ ماه گذشته حدود ۴۰ درصد بودجه محقق شده است

نبه گزارش کاشف اسرار،حسن پور قربان بررسی مشکلات شهری انزلی که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در محل شورا برگزار شد،اظهار کرد:انزلی یک شهر گردشگرپذیر است و در ایام خاص جمعیت شهر حداقل به دو برابر می رسد .

وی ادامه داد: همین نیروها و تجهیزات باید خدمات دو برابر بدهیم و در ایام تعطیلات حجم زباله ها به بالای ۲۰۰ تن می رسد.

این مسئول به تبیین کارخانه کمپوست پرداخت و گفت:در این مجموعه علاوه برمدیریت ریجکت ها و محوطه سازی، تصفیه خانه ای را احداث و محل شیرابه ها را لوله گذاری کردیم که این اتفاق قانونا باید همزمان با تحویل کارخانه اتفاق می افتاد که ما بعد از ۱۶ سال این کار را انجام دادیم.

پورقربان به تشریخ بخش عمرانی پرداخت و بیان کرد:بر اساس بودجه مصوب شورا ۷۴ پروژه داشتیم و توانستیم ۶۰ درصد پروژه ها را به صورت تکمیل ۱۰۰در صد اجرایی کنیم.

به گفته وی، ۳۰ در صد پروژه ها با رشد فیزیکی ۱۰ الی ۶۰ درصد در حال انجام است و ۱۰ درصد پروژه ها مشکل اداری داشته است.

شهردار انزلی،یاد آور شد: در هفته دولت امسال ۳۸ پروژه با هزینه اجرایی ۳۱ میلیارد تومان را تقدیم مردم انزلی کردیم در حالی که بودجه کل شهرستان حدود ۷۲ میلیارد تومان بوده است.

پور قربان با بیان این که شهرداری انزلی توانسته حدودا نصف بودجه شهرستان را محقق کند.،متذکر شد:احداث پارک های محله ای در دستور کار قرار داده شده است.

وی ابراز کرد:توانستیم پارک های شهید اختر کاویان، آزادگان، آفتاب، انصارالحسین را افتتاح و تجهیز و تکمیل پارک های شهر را در دستور کار قرار دهیم که پروژه احداث پارک اختر کاویان به عنوان پروژه برتر استان در دهه فجر در سال گذشته شناخته شده است.

این مسئول از دیگر اقدامات انجام شده توسط شهرداری را تاسیس سازمان آرامستان ها، بهره برداری از سالن چند منظوره غازیان، احداث گلخانه ، استاندارد سازی جایگاه های سی ان جی، کاشت هزاران نهال و گل و گیاه عنوان کرد.

پور قربان، بازگشایی نقاط مختلف شهر، تجهیز و توسعه طرح سالمسازی دریا، مدیریت سواحل به طول ۹ کیلومتر،افتتاح استگاه های آتشنشانی، بازسازی خودروها و ماشین آلات شهرداری به خصوص اتوبوسه های شهرداری را از دیگر اقدامات نهاد تحت مدیریت خودش اعلام کرد.

وی اضافه کرد: ساخت جایگاه احشام سرگردان، راه اندازی باشگاه شهرداری بعد از چندین سال، اجرای جشنواره های بومی، محلی و فصلی واجرای طرح شب های روشن، کمک به تیم ملوان و … از دیگر اقدامات است.

شهردار انزلی از انجام آسفالت ۱۵۰ هزار متر مربع از نقاط مختلف شهر خبر داد و تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که از سنوات گذشته تاکنون وجود دارد عدم اجرای درست شیب عرض خیابان ها در هنگام احداث بود که این موضوع باعث می شود به محض بارندگی باعث ایجاد خوردگی آسفالت و ایجاد چاله شود و انتظار داریم در بحث قیر یارانه ای به ما کمک شود.

پور قربان در تبیین وضعیت آبگرفتگی ،اذعان کرد: در این بخش حدود ۱۵ کیلومتر لایروبی انهار و فاضلاب ها صورت پذیرفته است.

به گفته وی،در زمینه لوله گذاری اگر لوله های بتنی مصلح از محل مدیریت بحران سهمیه ای برای ما قائل شوند و در چند ناحیه به کار گرفته شود مشکل آبگرفتگی را می توانیم حل کنیم.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :