کاشف اسرار- معاون فرهنگی ،اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی از افزایش ۱۰ درصدی جذب گردشگر در فاز گردشگری منطقه مذکور با ورود بیش از ۴ میلیون و ۴۸۰ هزار گردشگر در نیمه نخست امسال خبر داد.

به گزارش کاشف اسرار،مجید فاتحی با اعلام این خبر به رسانه ها،اظهار کرد:از ابتدای فروردین تا پایان شهریور ماه سال جاری این منطقه شاهد حضور بالغ بر ۴ میلون و ۴۸۰ هزار نفر بود.

وی ادامه داد: این تعداد گردشگر در مقایسه با ۴ میلیون و ۵۵ هزار گردشگری که در نیمه نخست سال گذشته از این محدوده بازدید کردند، نشان دهنده افزایش ۱۰ درصدی حضور مسافر در فاز تجارت و گردشگری و تبدیل این منطقه به کانون گردشگری شمال کشور می باشد.

این مسئول،خاطر نشان کرد: در شش ماهه ابتدایی سال جاری فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی میزبان ۱ هزار و ۶۸۶ گردشگر خارجی بود،

فاتحی، اضافه کرد: طی مدت مذکور مجموعه های اقامتی محدوده منطقه میزبان ۳۸۸ هزار و ۷۴۴ گردشگر بود که هتل ها و اماکن اقامتی این منطقه را برای اقامت انتخاب کرده بودند.

وی در خصوص تداوم روند افزایشی جذب و ماندگاری گردشگران ورودی به فاز تجارت و گردشگری این منطقه چنین توضیح داد که این مهم در سایه ایجاد زیرساخت های متنوع گردشگری از سوی این سازمان و بخش خصوصی، در کنار اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، نمایشگاهی و جشنواره های مختلف به دست آمده، روندی که در کل محدوده منطقه با هدف بهره گیری از همه ظرفیت های گردشگری در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته جانشین ستاد خدمات گردشگری منطقه آزاد انزلی ،برگزاری جشنواره های ترنم بهار در ایام نوروز و ترنم دریا در فصل تابستان، به همراه نمایشگاه های صنایع دستی و نمایشگاه های تخصصی در حوزه های مختلف کاری، برپایی همایش های ملی در مرکز نمایشگاهی و همایش های منطقه، برگزاری مسابقات ورزشی حرفه ای و ورزش های همگانی در کنار اجرای تئاتر خیابانی و نمایش های آئینی از جمله مهمترین این برنامه ها بود.

فاتحی،ادامه داد:علاوه بر موارد فوق، طی این مدت جشنوراه های موسیقی پاپ، اجرای های موسیقی سنتی و فولکلور نیز در دستور کار قرار گرفت تا علاوه بر ایجاد خاطره های بصری خوب از منطقه آزاد انزلی، لحظات خوش موسیقایی نیز برای گردشگران منطقه در بستر تنوع سبک های موسیقی ارائه شده، فرآهم شود.

وی رویکرد برنامه های فرهنگی، نمایشگاهی این سازمان را افزایش آگاهی عمومی نسبت به فرهنگ غنی مردم نقاط مختلف گیلان زمین، افزایش نشاط و شادابی عمومی و خانوادگی مسافرین عنوان کرد.

این مسئول،ابراز کرد: از سوی دیگر تأمین امنیت گردشگران از طریق حضور نیروهای امداد و نجات، ناجیان غریق، هلال احمر و اوراژنس بهمراه نیروی انتظامی و آتش نشانی بخش لاینفک خدمات ارائه شده از سوی این سازمان را شامل می شود.

فاتحی ،خاطر نشان کرد:همکاری صدا و سیمای مرکز استان و از طریق شبکه های اجتماعی و رسانه های استانی و کشوری، تبلیغات و اطلاع رسانی لازم در خصوص برنامه ها و امکانات موجود در این منطقه انجام شد.

وی اظهار کرد: وجود بزرگترین و مجهزترین مجموعه طرح ساحلی شمال کشور، اسکله تفریحی مارینا، استخر ساحلی، مجموعه تفریحی و گردشگری آکواریوم به عنوان بزرگترین آکواریوم کشور که از سوی سرمایه گذار خارجی احداث شده، بهشت پرندگان،نورپردازی منطقه، پارک های جنگلی در سطح روستاهای منطقه و امکاناتی همچون اتوبوس دریایی، پاراموتور، پاراسل و جت اسکی و سایر تفریحات دریایی از جمله مهمترین امکانات گردشگری موجود در این منطقه می باشد.

معاون سازمان منطقه آزاد انزلی اضافه کرد: مجموعه ورزش های ساحلی قایقران به همراه وجود ۱۷ هتل، ۱۲۰کاشانه مهمان و اقامتگاه بوم گردی با قابلیت پذیرش ۶۳۴۰ نفر تخت و ۶۵ رستوران و اقامتگاه های بوم گردی و جاذبه های روستایی به عنوان ظرفیت های اقامتی و پذیرایی؛ مجموعه امکانات، خدمات و برنامه های این سازمان برای ایجاد لحظات مفرح و شاد برای گردشگران منطقه را تشکیل می دهد.

پایان پیام


Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :