کاشف اسرار-معاون خدمات شهری شهرداری رشت نقص در ماشین آلات و ضعف مدیریت پیمان کار رفت و روب منطقه چهار را عامل اصلی تاخیر در جمع آوری زباله ها اعلام کرد.

به گزارش کاشف اسرار،”علی مقصودی شقاقی “در این خصوص توپ را در زمین نقص فنی و تعلل پیمانکار انداخت و اظهار کرد: به یقین می توان گفت که پاکبانان عزیز از هیچ تلاش و کوشش برای پاکیزگی شهر مضایقه نکردند . علی‌رغم همه کاستی‌ها، کمبودها و تاخیر در پرداختها، هیچ تقصیری متوجه پاکبانها نیست.

به گفته وی،در شهر رشت حدود ۵۰۰ هزار واحد ملکی وجود دارد و اگر هر شب افزون بر ۳۵۰ هزار واحد ملکی زباله‌های خود را بیرون بگذارند، تعداد بسته های کوچک زباله عددی بسیار قابل توجه خواهد بود .

این مسئول،تصریح کرد: با در نظر گرفتن این موضوع آشکار خواهد شد که عملکرد مدیریت پسماندهای شهرداری تا چه حد گسترده و قابل توجه است .

مقصودی شقاقی،معتقد است: به خاطر اینکه بخش اعظم این عملیات در طول شب انجام می شود بیشتر شهروندان در جریان این میزان از عملیات گسترده رفت و روب نیستند.

وی با طرح این سئوال مبنی بر این که آیا همه شهروندان زباله های خود را سر ساعت ۹ شب بیرون می گذارند؟ اذعان کرد:حوزه عملکردی مدیریت پسماندهای شهرداری، بدون شک دارای نواقصی است.

به گفته این مسئول،نقش فرهنگ شهروندان در زمینه رعایت بهداشت عمومی با قرار دادن زباله در ساعت مشخص نیز بسیار حائز اهمیت است،

مقصودی شقاقی،متذکر شد: فرهنگسازی شرایط و ضوابط خاص خود را دارد و علی رغم همه تلاشهای انجام شده در جهت فرهنگ سازی مدیریت زباله ها همچنان شاهد آن هستیم که جمع قابل توجهی از شهروندان زباله های خود را در ساعتهای مختلف و بدون رعایت حقوق شهروندی دیگر شهروندان در هر ساعت و هر جایی از سطح شهر رها می کنند و به همین دلیل شهرداری باید به صورت مداوم در حال جمع آوری زباله باشد.

وی افزود: شهرداری نهایت تلاش خود را انجام می دهد تا این بی دقتی و رعایت نکردن ساعت مقرر خارج کردن زباله از خانه از سوی عده قلیلی از شهروندان، موجب اخلال جمع آوری و بهداشت شهر نشود.

معاون خدمات شهری شهرداری رشت با تشکر از همه پاکبانها و همکاران شهرداری که در حوزه مدیریت پسماندها فعالیت می کنند، از بابت نقص عملکردی پیمانکار در برخی از محلات حاشیه شهر نیز خاطر نشان کرد: قطعاً پیگیری و نظارت جدی تر در این زمینه انجام خواهد شد.

مقصودی شقاقی از شهروندان خواست تا هر گونه نقص عملکرد شهرداری در حوزه های مختلف اعم از پسماند، فضای سبز، آسفالت، حوادث، خطرات و دیگر موارد را به سامانه رایگان ۱۳۷ شهرداری اعلام کنند تا در اسرع وقت اقدامات لازم انجام شود.

وی در پایان،متذکر شد: در تعداد بسیار معدودی از محلات حاشیه شهر رشت همچون پشت شرکت دخانیات، انتهای صف سر، انتهای حمیدیان به طرف پاره بیجار و … نقص در ماشین آلات و ضعف مدیریت پیمانکار رفت و روب منطقه چهار رشت عامل اصلی تاخیر در جمع آوری زباله ها بوده که تذکرات شفاهی و کتبی لازم و جرائم مربوطه بر پیمانکار مترتب شده است.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :