کاشف اسرار-رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و و رییس ستاد استانی نظارت بر تعرفه خدمات سلامت ،اذعات کرد: مشکلات مراکز درمانی خصوصی با توجه به بحران های اقتصادی در کشور و افزایش  قیمت برخی تجهیزات پزشکی، قابل درک است.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از وبدا،ارسلان سالاری درود خانی در چهارمین جلسه ستاد استانی نظارت بر تعرفه خدمات سلامت که در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد به اهمیت بحث نظارت بر درمان پرداخت.

به گفته وی،بحث نظارت بر درمان  و اجرای دستورالعمل های ابلاغی وزارت بهداشت در خصوص تعرفه های درمانی، با مشارکت سازمان های حوزه سلامت قابل اجراست. در این راستا ، همکاری مراکز درمانی بخش خصوصی  ضروری است.

 رییس ستاد استانی نظارت بر تعرفه خدمات سلامت،اذعان کرد: مشکلات مراکز درمانی خصوصی با توجه به بحران های اقتصادی در کشور و افزایش  قیمت برخی تجهیزات پزشکی، قابل درک است. با این حال، جامعه پزشکی موظف به ارایه خدمات درمانی مطلوب به بیماران است.

سالاری درود خانی با تاکید بر  حفظ حرمت جامعه پزشکی، نظارت مستمر  روسای مراکز درمانی بخش خصوصی بر ارایه مطلوب خدمات و پیشگیری از وقوع تخلف را خواستار شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و دبیر ستاد نظارت بر تعرفه خدمات سلامت استان نیز طی سخنانی گفت:: دانشگاه علوم پزشکی و سایر سازمان های مرتبط با حوزه سلامت ، به عنوان متولیان سلامت جامعه، موظف به  احقاق حقوق بیماران و جامعه پزشکی هستند.

اسماعیل نور صالحی،ادامه داد:در این راستا مدیران مراکز درمانی به ویژه مراکز بخش خصوصی با ارایه راهکارهای مناسب می توانند به مسوولان دانشگاه برای ارتقای کیفیت خدمات درمانی و جلوگیری از تخلفات احتمالی تعرفه ای، کمک کنند.

تشریح عملکرد مدیریت نظارت بر درمان ، آشنایی مسوولان، پزشکان و کارشناسان با قوانین و مقررات درمانی، برقراری سیستم نظارتی در مراکز درمانی خصوصی، حضور پزشک معتمد در مراکز درمانی، جلوگیری از ارایه خدمات درمانی خارج از تعرفه و مازاد بر نیاز بیمار، دریافت مجوز ارایه خدمات،  تسریع در اظهار نظر کمیسیون ماده ۱۱، از موارد مطروحه در این جلسه بود.

گفتنی است: جلسه ستاد استانی نظارت بر تعرفه خدمات سلامت گیلان، صبح امروز (چهارشنبه)؛  با حضور رییس ، معاون درمان، مدیر نظارت و اعتبار بخشی دانشگاه عوم پزشکی گیلان،مدیران کل  سازمان های بیمه گر پایه، نمایندگان سازمان نظام پزشکی، دادستان انتظامی،تعزیرات حکومتی و مدیران ستادی در سالن اجلاس دانشگاه برگزار شد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :