کاشف اسرار- رئیس سازمان بسیج رسانه سپاه قدس گیلان از اعزام ۶۱ خبرنگار به کربلا معلی جهت پوشش اخبار اربعین حسینی با حمایت شهرداری رشت خبر داد.

به گزارش خبرنگار اعزامی کاشف اسرار به کربلا، مهدی پارسا صبح امروز در نشست خبری که در محل موکب خدام العتره شهرداری رشت برگزار شد با اعلام این خبر ، اظهار کرد: این تیم ها جهت پوشش خبری به کشور عراق اعزام شدند تا شور حسینی این همایش عظیم را به جهانبان انعکاس دهند.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام درصدد کمرنگ جلوه دادن این همایش عظیم هستند، ابراز کرد: با حضور خبرنگاران در این راهپیمایی حضور گسترده مسلمانان برای جهانیان به نمایش گذاشته می‌شود.

این‌مسوول خاطر نشان کرد: تاکنون یک هزار و ۶۵۰ خبر در قالب گزارش، مصاحبه، عکس، کلیپ و فیلم توسط این تیم خبری تهیه و منتشر شده است.

به گفته وی، پیش‌بینی می‌شود ۴ هزار فعالیت رسانه‌ای در قالب‌های مذکور تا پایان همایش عظیم اربعین حسینی توسط سه تیم خبری انجام شود،ضمن این که تا امروز حدود هزار و ۶۵۰ کار خبری، عکس، کلیپ و فیلم توسط رسانه‌های داخل استان تهیه و تولید شده است

رییس سازمان بسیج رسانه گیلان ، متذکر شد:در برابر جنگ رسانه‌ای دنیا قرار داریم و با فعالیتهای گسترده رسانه‌های کشور می‌توان در برابر توطئه‌های شوم دشمنان استادگی کرد.

پارسا از برگزاری سومین یادواره شهدای رسانه گیلان در کربلا خبر داد و بیان کرد: شهدای عرصه رسانه با وجود حضور فیزیکی در جنگ و مقابله با دشمن در عرصه انعکاس اخبار مربوط به دفاع مقدس نیز بسیار موفق عمل کردند‌

وی یاد آور شد: شهید سید اسماعیل سیرت نیا، محمدرضا نشرودکل، سیدمحمد اسحاقی، مجید ثابت قدم، ابوالقاسم اخوان، حامد کوچک زاده، میرزاکوچک جنگلی، حجت الاسلام ابراهیم انصاری، نریمان مددی مژدهی و محمد مهدی مقدم ۱۰شهید رسانه گیلان هستند.

رییس موکب خدام العتره شهرداری رشت نیز طی سخنانی در این نشست ،اظهار کرد:خدمت کردن به زایران اربعین حسینی در شهر کربلا مدال افتخار است،ضمن این که پایگاه های خبری”کاشف اسرار”و”می رشت”نسبت به انتشار اخبار این موکب اقدام می کنند.

علی رضا قانع صومعه سرایی با اشاره به این که این موکب پنجمین سالی است که در ایام اربعین به زوار حسینی خدمات بهداشتی و رفاهی ارائه می‌دهد،خاطر نشان کرد: رفت و روب خیابان از ورودی کربلا تا خیابان الحلی و دو پل بر عهده ۱۰۰پاکبان از شهرداری رشت است.

وی افزود: ماشین پرس زباله، ماشین آتش نشانی با حضور پنج آتش نشان، نظافت اطراف موکب گیلانی‌ها، آموزش مسائل ایمنی در مقابل حوادث غیرمترقبه، حضور ۲۰۰ خادم در قسمت‌های مختلف همانند آشپزخانه از دیگر خدمات این موکب است.

سرپرست روابط عمومی شهرداری رشت با اشاره به اطعام ۴ هزار زائر اربعین حسینی در کربلای معلی، ادامه داد: پذیرایی با شربت، میان وعده، برگزاری مراسم روضه در پنج روز، آغاز فعالیت رادیو کربلا از فردا، ارائه خدمات در حوزه سلامت، هلال احمر، مرکز بهداشت از جمله برنامه‌های موکب مذکور است.

قانع صومعه سرایی ،مدعی شد:۸۰ درصد از اقلام نقدی و غیرنقدی موکب شهرداری رشت توسط مردم تامین گردیده و در حال حاضر ۳ کامیون شامل آب معدنی، دارو، لوازم پزشکی، تخت بیمارستانی و سایر اقلام توسط مردم رشت به کربلا ارسال شده است.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :