کاشف اسرار-فرمانده انتظامی آستارا در ارتباط تصویری با فرمانده ناجا گفت: تاکنون ۱۶ هزار و ۷۹۶ نفر زائر اربعین حسینی کشور های آذربایجان، روسیه و گرجستان از طریق مرز آستارا وارد گیلان شدند.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از پایگاه خبری پلیس، “محمد نمازی”در ویدئو کنفرانسی که با “حسین اشتری فرد” برقرارکرد بیان داشت:خدمات رسانی و استقبال از زائران اربعین حسینی کشورهای همجوار که از مرز زمینی شهرستان آستارا تردد می‌کنند در دستور کار پلیس آستارا بوده و با تسریع در روند بررسی شبانه روزی گذر مرزی، میزان رضایتمندی بسیار مطلوب است.

وی با اشاره به راه اندازی کمیته فرهنگی در این شهرستان افزود: ارتباط با سازمان‌های دولتی در راستای فعالیت‌های فرهنگی از دیگر برنامه‌های کمیته فرهنگی اربعین حسینی در این شهرستان بوده است.

به گفته این مقام انتظامی، در این راستا نیز توفیقاتی حاصل شده و جلساتی نیز با سازمان‌ تبلیغات اسلامی، سپاه پاسداران و … برگزار تا زوار بتوانند به سهولت از مسیر آستارا و شهرهای دیگر تردد کنند.

نمازی،تصریح کرد : در حوزه درون سازمانی نیز تلاش شده تا با سایر کمیته‌های فرهنگی تشکیل شده در سطح شهرستان ارتباط برقرار شود و این حضور بزرگ و پرشور با نظم و امنیت مطلوبی در مرز و در داخل کشور صورت پذیرد.


وی در پایان تعداد زائران اربعین حسینی را ۱۶ هزار و ۷۹۶ نفر از کشورهای آذربایجان، روسیه و گرجستان اعلام کرد و گفت: حضور زائرین نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته و تمهیدات امنیتی و خدماتی برای بازگشت این عزیزان با همفکری و همکاری مرزبانی و سپاه پاسداران صورت گرفته است.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :