کاشف اسرار-صبح امروز نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه رشت به همراه رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و  جمعی از مسوولان دانشگاه  ضمن بازدید  از پروژه های در حال ساخت بیمارستان جنرال- تخصصی ۴۰۰ تختخوابی و بنیاد علم و دانش و پژوهشکده سرطان شناسی گیلان، از نزدیک روند پیشرفت فیزیکی این پروژه ها را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از وبدا گیلان،در این بازدید ؛معاون آموزشی،مسوول کارگروه احداث بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی گیلان و جمعی از مدیران ستادی دانشگاه  علوم پزشکی گیلان نیز حضورداشتند. 

گفتنی است: عملیات ساخت  بیمارستان جنرال -تخصصی ۴۰۰ تختخوابی مجتمع پردیس دانشگاهی لاکان علوم پزشکی گیلان در زمینی به مساحت ۴۶ هزار متر مربع و زیربنای ۳۶ هزار مترمربع دارای ۹ طبقه از سال ۸۸ آغاز شد

برای ساخت ، تکمیل و تجهیز  این بیمارستان حدود ۱۰۰۰میلیارد ریال در نظر گرفته شده است با بهره برداری از این بیمارستان جنرال با تجهیزات پیشرفته، بیمارستان‌های سطح شهر رشت از نگاه تک تخصصی خارج می‌ شود. 

بنیاد علم و دانش و پژوهشکده سرطان شناسی گیلان نیز که ساخت آن از سال ۹۳ آغاز شد،  مرکز و برج تحقیقاتی است که امکانات وسیعی دارد و کلیه مراکز تحقیقاتی به آنجا منتقل خواهد شد.

این مرکز به عنوان بزرگترین مرکز تحقیقات سرطان شناسی خاورمیانه در زمینی به مساحت ۴ هکتار و در ساختمانی ۹ طبقه با زیربنای ۲۰ هزار متر مربع شامل بخش‌های پزشکی هسته‌ای، آزمایشگاه های مجهز تحقیقاتی و واحدهای تشخیصی ،درمانی وکلینیک های تخصصی ، بخش‌های بستری ویژه ، مرکز رشد فناوری‌های نوین، آزمایشگاه‌ های مهارت  بالینی و موزه مفاخر پزشکی است.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :