کاشف اسرار-مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان از اختصاص پنج میلیارد ریال وام بدون بهره از سازمان اوقاف، برای تجهیز زائرسرای حرم امامزادگان آستارا خبر داد.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از ایرنا، ستار علیزاده روز سه شنبه به همراه استاندار گیلان در بازدید از زائرسرای حرم امامزادگان آستارا گفت: تجهیز زائرسرا به سیستم سرمایشی و گرمایشی، یخچال و تلویزیون آغاز شده است و در اواخر آبان ماه به مناسبت هفته وقف به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: این زائرسرا با ۲ هزار و ۱۰۰ متر مربع زیربنا شامل ۱۲ سوئیت دارای اتاق های پذیرایی و خواب، آشپزخانه و بخش پذیرش است و برای تکمیل آن ۲۲ میلیارد ریال هزینه شده است.

این مسئول،بیان کرد: پیش بینی می شود زائرسرا سالانه ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای حرم امامزادگان درآمد داشته باشد و این امر به تکمیل سریع ساختمان اصلی حرم کمک خواهد کرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستارا هم گفت: زائرسرا ظرفیت پذیرش روزانه یکصد نفر را دارد و تعداد موقوفات آستارا ۲۰۰ رقبه منفعتی شامل مغازه های محوطه حرم امامزادگان، مزرعه و زمین است و نیت اغلب واقفان، تامین هزینه های ساخت و تعمیر مساجد و امامزادگان است.

جمشید مهدوی ادامه داد: حرم امامزادگان با ۱۵۰ خادم افتخاری در کنار جاده آستارا – رشت، مورد توجه مسافران و گردشگران است و در مناسبت های ملی و مذهبی نظیر اربعین حسینی، آئین های مذهبی در آن برگزار می شود.

امامزادگان ابراهیم و قاسم از نوادگان امام موسی کاظم (ع) هستند و در سال ۲۵۳ هجری قمری در راه ترویج اسلام به شهادت رسیده اند.

امروز استاندار گیلان در سفر به آستارا از زائرسرا و حرم امام زادگان و ورزشگاه وحدت این شهرستان بازدید و در برنامه ملاقات مردمی در فرمانداری، به امور تعدادی از شهروندان رسیدگی کرد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :