کاشف اسرار-مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان از تدارک دیدن برگزاری مراسم ویژه ای اربعین حسینی هم زمان با سراسر کشور خبر داد و گفت: این مراسم در روز و شب اربعین مصادف با روز شنبه، ۲۷ آبان در ۵۰۰ بقعه متبرکه گیلان برگزار می شود.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از سایت اوقاف استان،ستار علی زاده”امروز با اعلام این خبر،اظهار کرد:مراسم ویژه اربعین حسینی در قالب بصیرت عاشورایی برگزار می شود، اظهار داشت:

وی ادامه داد:برجسته ترین برنامه طرح بصیرت عاشورایی در صبح روز اربعین، قرائت زیارت اربعین در ۲۸۰ بقعه متبرکه گیلان است.

به گفته این مسئول،رگزاری مراسم عزاداری، سخنرانی، اطعام، ایستگاههای صلواتی از دیگر مراسم بقاع گیلان در روز و شب اربعین حسینی است.

علیزاده گفت: به جهت حضور مردم در ۱۵ بقعه سطح یک مجری طرح بصیرت عاشورایی در روز اربعین، در این اماکن متبرکه ایستگاه همه واقف باشیم برای مشاوره وقف دایر خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: سوگواره بصیرت عاشورایی از تاریخ ۱۰ شهریور آغاز شده و تا ۷ آبان ماه ۹۸ در ۵۰۰ بقعه متبرکه گیلان ادامه دارد.

مدیرکل اوقاف گیلان متذکر شد: ۱۵ بقعه متبرکه از بقاع مجری این طرح در گیلان ۱۵ بقعه سطح یک، ۳۶ بقعه سطح دو و ۴۴۹ بقعه متبرکه در سطح سه هستند.

علی زاده با بیان این که در ۱۵ بقعه سطح یک مجری سوگواره بصیرت عاشورایی در گیلان خیمه‌ معرفت برپا شده است،ابراز کرد:۱۹۲ مبلغ و روحانی بومی در برگزاری بصیرت عاشورایی در گیلان مشارکت دارند.

وی بیان کرد: نزدیک به سه هزار نفر از اعضای هیئت امنا، اعضای مراکز فرهنگی و قرآنی و خادمان افتخاری بقاع متبرکه مجری خدمت رسانی به زائران و برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم در قالب طرح بصیرت عاشورایی هستند.

مدیرکل اوقاف گیلان با اشاره به فضیلت زیارت اربعین در روایات اظهار کرد: از عموم مردم گیلان دعوت می کنیم با حضور در مراسم بقاع متبرکه بر شور و حرارت عزاداری حسینی بیافزایند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :