مدیرعامل آب منطقه ای گیلان لایروبی رودخانه‌های لنگرود را با وجود سنبل آبی،مشکل و حل این معضل به تنهایی از توان این شرکت خارج دانست و تأکید کرد: همه دستگاه‌ها باید برای حل این معضل زیست حیطی همکاری‌ لازم را با متولیان امر داشته باشند

به گزارش کاشف اسرار ،وحید خرّمی حاشیه این بازدید طی سخنانی،اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم با توجه به بازدیدهایی که امروز انجام شده است برنامه‌ریزی لازم برای تسهیل در لایروبی رودخانه‌ها از لنگرود تا چمخاله انجام دهیم تا در فصل بارش شاهد وقوع سیلاب نباشیم.

وی با اشاره به درگیری رودخانه‌های این شهرستان با گیاه مهاجم سنبل آبی افزود: سنبل آبی مشکل را مضاعف و لایروبی را سخت کرده است که انتظار می رود با همکاری سایر ارگان‌ها این طرح به زودی اجرایی شود.

این مسئول با تأکید بر اینکه شرکت آب منطقه‌ای گیلان برنامه‌ریزی برای لایروبی رودخانه‌ها را انجام داده و برداشت‌های لازم از طریق مشاور صورت گرفته است، گفت: به زودی پیمان کار برای لایروبی رودخانه‌های شهرستان لنگرود اعزام خواهد شد.

خرمی با بیان اینکه حل مشکل سنبل آبی تنها از توان یک سازمان خارج است، تأکید کرد: همه دستگاه‌ها باید برای حل این معضل زیست حیطی همکاری‌ لازم را با متولیان امر داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه وجود سنبل آبی در سیلاب‌های پیش رو قطعا با رشد سریع‌ خود و جذب رسوبات راه عبور آب را تنگ و سبب خارج شدن آب از مسیر اصلی خود خواهد شد، تصریح کرد: وقوع چنین اتفاقی قطعا خسارت‌هایی برای تاسیسات اطراف به دنبال خواهد داشت  .

لزوم بسیج همه امکانات برای حل مقابله با سنبل آبی در لنگرود

فرماندار لنگرود نیز طی سخنانی با اشاره به اینکه یکی از معضلات در رودخانه‌های لنگرود وجود سنبل آبی است، گفت: این گیاه مهاجم با ایجاد مانع در مسیر عبور آب سبب بالا آمدن سطح آب در هنگام بارش‌ها شده و با نفوذ به اراضی کشاورزی، تجاری و مسکونی خسارت‌هایی را به دنبال دارد.

سیروس شفقی به حجم وسیع سنبل آبی در شهرستان لنگرود اشاره کرد و خواستار همکاری همه دستگاه‌ها و استفاده از ظرفیت و امکانات استان برای مقابله با این موضوع شد.

وی با تأکید بر اینکه در صورت عدم توجه به این موضوع در آینده شاهد خسارت‌های سنگینی خواهیم بود، گفت: امیدوارم با بهره‌گیری از کمک‌های استانی در کوتاه‌ترین زمان قبل از آغاز دور جدید بارش‌ها این مشکل برطرف شود.Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :