کاشف اسرار-فرماندار انزلی با اذعان بر این که این شهرستان بالاترین نرخ بیکاری در استان گیلان  را دارد ،معتقد است:با اتصال ریلی  به شبکه سراسری راه آهن کشور  ، بندر انزلی  و منطقه آزاد انزلی می توانند به قطب اقتصادی شمال کشور تبدیل بشود.

به گزارش کاشف اسرار،اسماعیل حیدری آزاد با بیان این مطلب،اظهار کرد: بندر انزلی دارای مزیت استقرار نزدیک به ۷۰ درصد مراکز اقامتی و هتل ها قطب گردشگری استان است.

به گفته وی،انزلی با داشتن بندرگاه های انزلی و کاسپین به عنوان بنادر استراتژیک شمال کشور در حوزه استحفاظی و وجود منطقه آزاد انزلی دارای بالاترین نرخ بیکاری در استان گیلان  است.

این مسئول،معتقد است: قطعا با اتصال ریلی  به شبکه سراسری راه آهن کشور  ، بندر انزلی  و منطقه آزاد انزلی می توانند به قطب اقتصادی شمال کشور تبدیل گردیده و زمینه جذب سرمایه گذاران مختلف را فراهم سازند و علاوه بر  توسعه همه جانبه  می تواند مشکلات اقتصادی و بیکاری جوانان این خطه واستان  را نیز مرتفع کنند .

حیدری آزاد ،تاکید کرد: در راستای شکوفایی بندرانزلی و پویا شدن اقتصاد آن باید تلاش شود تا کالاهای اساسی مورد نیاز استان های شمالی علی الخصوص گیلان  از طریق این بندر به وارد کشور شود. و تخصیص بیشتری از واردات این کالاها به کشور به بندر انزلی داده شود .

وی با بیان اینکه مردم بندر انزلی انتظار دارند از منافع اقتصادی و تجاری  منطقه آزاد انزلی بهره مند گردند . گفت: بندرکاسپین و بندرانزلی هر دو در حوزه سرزمینی شهرستان انزلی هستند و به دور از هرگونه رقابت ، مکمل یکدیگر به حساب می آیند .

نماینده عالی دولت در انزلی،تصریح کرد: اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان مستقر در بندرانزلی باید مدیریت همه جانبه هر دو بندر را در اختیار داشته  باشد   تا در یک مدیریت تخصصی  بتواند  بندر انزلی و  بندر کاسپین را به   جایگاه  اصلی ملی و استانی برسانند ..

حیدری آزاد با اعتقاد بر این نکته ” توسعه بندر انزلی  بندر کاسپین توسعه اقتصاد استان عزیزمان گیلان است “
بر ضرورت تسریع اتصال هر دو بندر به خط ریلی در راستای تکمیل کریدور شمال و جنوب تاکید کرد.

وی متذکر شد: دولت تدبیر و امید با همه تنگناهای اقتصادی در تلاش است تا هرچه سریعتر این دو بندر به  شبکه حمل و نقل ریلی متصل شود.و کریدور شمال و جنوب کشور تکمیل بشود.

این مسئول،خاطر نشان کرد: حجم سرمایه گذاری دولتهای یازدهم ودوازدهم و به ویژه بخش خصوصی  در بندرگاه انزلی رقمی بالغ بر ۸۷۰ میلیارد تومان است .

وی افزود: هم اکنون رقنی بالع بر ۲۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در بندر گاه انزلی در حال اجراست و ظرفیت اسمی تخلیه و بارگیری این بندر از ۸میلیون تن به ۱۳ میلیون تن رسیده است.

فرماندار انزلی،ابراز کرد: ان شاءالله با اضافه شدن ۴۰ هکتار از اراضی پس کرانه بندر انزلی به منطقه آزاد انزلی از سوی دولت تدبیر وامید ،سرمایه گذاری بیشتری را از بخش خصوصی در این قسمت شاهد خواهیم بود .

حیدری آزاد در پایان،بیان کرد: ان شاء الله  بخش خصوصی با جذب واستخدام نیروهای بومی ، دغدغه جوانان این سرزمین را در امر اشتغال مرتفع خواهند ساخت و شاهد کاهش نرخ بیکاری در شهرستان و استان باشیم .

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :