کاشف اسرار- مدیرکل راه وشهرسازی گیلان از اعطای تسهیلات کم بهره با حداقل سود ۹ درصد برای احداث و نوسازی بافت فرسوده خبر داد.

به گزارش کاشف اسرار، ماکان پدرام با اعلام این خبر،اظهار کرد: اداره کل راه و شهرسازی گیلان به نمایندگی از طرف شرکت بازآفرینی شهری ایران به کلیه اشخاصی که در محدوده مصوب بافت فرسوده شهری(ناکارآمد میانی)مبادرت به احداث ونوسازی بنا نمایند برای دریافت تسهیلات با بهره کم به بانک عامل معرفی می کند.

وی افزود: بافت‌های فرسوده ، محلات ناکارآمدی درفضای شهری است که مسائل و پیچیدگی‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی خود را دارد این بافت ها به مرور زمان فرسوده‌تر شده و علاوه برفرسودگی ابنیه، شبکه تاسیسات شهری آنها نیز فرسوده وکارکردهای شهری خود را از دست می دهند .

این مسئول با بیان اینکه این محله ها دارای مشکلات رو بنایی و زیر ساختی هستند ،خاطر نشان کرد:این محلات و بافت‌ها دارای ریشه‌های سکونتی ارزشمند با غنای فرهنگی، اجتماعی و معماری است.

پدرام،ادامه داد: از طرف دیگر به جهت فرسودگی شدید، نبود دسترسی مناسب به خدمات شهری و بهداشتی، وجود مشکلات اجتماعی و امنیتی و آسیب‌پذیری در برابر زلزله، سیل و آتش سوزی و نیز تطابق نداشتن با زندگی امروز شهری و شهرسازی مدرن ، دارای مشکلات رو بنایی و زیر ساختی هستند که برای احیاء ونوسازی این بافت ها دولت تسهیلاتی با شرایط ویژه درنظر گرفته است.

وی متذکر شد:علاوه بر بخشودگی ومعافیت ۵۰ درصدی عوارض صدور پروانه ساختمانی به ازای هر واحد مسکونی که در این محدوده احداث یا نوسازی می شود ،مبلغ ۴۰ میلیون تومان وام با بهره ۹درصد پرداخت می گردد.

مدیرکل راه وشهرسازی گیلان دوره مشارکت این تسهیلات را ۳۰ ماه عنوان کرد و افزود:۵۰ درصد این تسهیلات قابل تقسیط ومابقی پس از پایان مشارکت تسویه می شود.

به گفته پدرام،علاوه بر دریافت این تسهیلات ،تسهیلات دیگری به مبلغ ۱۰الی ۶۰ میلیون تومان متناسب با (نوع ساخت ،نوع شهر و یا این که افراد حرفه ای یا غیرحرفه ای مبادرت به ساخت نمایند) با بهره ۱۸ درصد از بانک مسکن با دوره تقسیط ۱۲۰ ماهه اعطاء می شود./منبع:سایت اداره کل راه و شهرسازی استان

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :