کاشف اسرار- مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان از تهدید یونسکو مبنی بر پس گرفتن امتیاز #شهر_خلاق_خوراک جهان از #شهرداری_رشت خبر داد.

به گزارش کاشف اسرار،شهرود امیر انتخابی هشتبری”در صفحه اینستاگرامی خودش با انتشار پستی ،نوشت: این اتفاق به این علت افتاده که  در سال‌های اخیر و پس از ثبت شدن نام رشت در جمع #شهرهای_خلاق خوراک جهان هیچ کار مثبتی در این زمینه انجام نشده است.

وی با بیان اینکه #شهرداری_رشت برای از دست ندادن این امتیاز باید به سرعت یکسری مستندات به #یونسکو ارائه دهد عنوان کرد: این مستندسازی‌ها باید در راستای برنامه‌ها و رویدادهایی باشد که شهرداری برای معرفی رشت به عنوان شهر خلاق #خوراک‌شناسی تاکنون انجام داده است.

این مسئول از آمادگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان برای همکاری و کمک به شهرداری رشت سخن گفت.

امیر انتخابی هشتبری، تصریح کرد: برای اینکه این فرصت بسیار ویژه از #شهر_رشت گرفته نشود ما آمادگی داریم برنامه‌ها و اقداماتی که در راستای #خوراک‌_شناسی انجام دادیم را به #شهرداری_رشت تحویل دهیم.

وی تاکید کرد: شهرداری رشت می‌تواند اقداماتی که میراث فرهنگی در حوزه خوراک شناسی انجام داده است را دریافت و سپس آن را در قالب مستندات در اختیار نماینده یونسکو در ایران قرار دهد .

این مسئول،ابراز داشت: امیدواریم با انجام این دست از کارها و اقدامات، امتیاز شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک جهان از دست نرود.

امیر انتخابی هشتبری، مهم‌ترین دلایلی که تاکنون در عدم استفاده از عنوان شهر خلاق خوراک جهان برای شهر رشت دخیل بوده است را برشمرد و گفت: عدم وجود شهردار به مدت طولانی، نبود ثبات مدیریتی لازم و عدم برنامه‌ریزی درست از جمله دلایلی است که نتوانستیم از این فرصت به خوبی استفاده کنیم.

وی با تأکید بر اینکه شهرداری رشت در زمینه شهر خلاق خوراک شناسی متولی بوده و یونسکو این دستگاه را به عنوان دستگاه مسئول می‌شناسد اظهار داشت: اداره کل #میراث_فرهنگی، صنایع دستی و #گردشگری #گیلان در این مورد مسئولیتی ندارد اما با این حال برنامه‌های بسیار زیادی در حوزه خوراک‌شناسی برگزار کرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان عدم ورود #گردشگر_خارجی به استان گیلان و شهر رشت با هدف  مشاهده شهر خلاق خوراک جهان را مورد اشاره قرار داد .

به گفته امیر انتخابی هشتبری، برخلاف شهر رشت که از سال ۹۴ تاکنون هیچ استفاده‌ای از این فرصت جهانی نکرده است بسیاری از شهرهای دیگر دنیا با یک برنامه‌ریزی دقیق و اصولی میزبان میلیون‌ها #گردشگر_خارجی بوده‌اند

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :