کاشف اسرار- مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی ،گفت:تعداد مجوزهای فعالیت اقتصادی صادر شده از سوی معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری این سازمان از ابتدای فروردین لغایت پایان مهرماه سال ۹۸ به تعداد یک هزار و ۱۳۲ مجوز رسید..

به گزارش کاشف اسرار،مهدی کاظمیان امروز با اعلام این خبر،اظهار کرد: از تعداد ۱ هزار و ۱۳۲ مجوز صادره طی این مدت، ۸۶۴ مجوز در حوزه خدماتی و پیمانکاری، ۱۷۸ مجوز مربوط به امور تجاری و صنفی، ۷۰ مجوز تولیدی-صنعتی و در نهایت ۲۰ مجوز نیز با موضوع فعالیت های فنی و مهندسیبوده است.

وی تاکید کرد: به منظور شروع هر گونه فعالیت اقتصادی در محدوده منطقه آزاد، دریافت مجوز فعالیت اقتصادی از طریق مدیریت بازرگانی سازمان منطقه آزاد انزلی الزامی است.

این مسئول،خاطر نشان کرد: مجوز فعالیت اقتصادی به صورت یک ساله و بر حسب نوع کاربری صادر می شود.

کاظمیان ادامه داد: گستره فعالیت شرکت های فعال در این منطقه در زمینه های تولیدی-صنعتی، صنفی و خدماتی، کشاورزی، صادرات و واردات، فعالیت ها و خدمات خودرویی، فنی و مهندسی و خدمات شغلی می باشد.

وی متذکر شد:بهره مندی از مزایا و معافیت های قانونی مهمترین مزیت دریافت انواع مجوزهای فعالیت اقتصادی برای ۱ هزار و ۱۳۲ سرمایه گذاری است.

به گفته مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی ،برای استفاده از ظرفیت ها، امکانات زیرساختی و طرح های تشویقی-حمایتی این سازمان، از معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی برای فعالیت خود مجوز اخذ نموده اند.

کاظمیان،یاد آور شد:براساس ماده ۱۳ قانون چگونگی اداره مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور اشخاص حقیقی و حقوقی که در منطقه آزاد به انواع فعالیت های اقتصادی اشتغال دارند، نسبت به هر نوع فعالیت اقتصادی در محدوده منطقه از ‌تاریخ بهره ‌برداری مندرج در مجوز به مدت ۲۰سال از پرداخت مالیات بر درآمد و دارایی موضوع قانون مالیات های مستقیم معاف می باشند .

وی ابراز کرد:صدور مجوزهای فعالیت از سوی این سازمان به منظقه شمول چتر حمایتی از سرمایه گذاران برای فعالیت های سودآوری می باشد که منجر به رونق فضای کسب و کار و اشتغال در سطح منطقه و استان گیلان شده است.

این مسئول،خاطر نشان کرد: ثبات در برنامه های حمایتی-تشویقی سازمان ظرف سالهای اخیر، اعمال تمامی مزایا و معافیت های قانونی، تسهیل و تسریع در فرآیندهای اداری و خدماتی قابل ارائه به فعالین اقتصادی از طریق انعقاد تفاهم نامه های مختلف با نهادهای خدمات رسان استانی و کشوری از روند مثبت شاخص های اقتصادی منطقه در ۶ سال گذشته بوده است

به گفته کاظمیان ،کمک به فعال شدن ۷۰ واحد تولیدی-صنعتی منطقه، تکمیل زیرساخت هایی همچون مجتمع بندری کاسپین، فعالیت تالار بورس کالا، مرکز نمایشگاها و همایش ها و در نهایت فعال سازی کریدورهای بین المللی شمال-جنوب و کریدور چین-قزاقستان-ایران با محوریت منطقه، زمینه های رونق فضای کسب و کار در سطح منطقه را فرآهم کرده است.

وی در پایان،تصریح کرد:مجموعه اقدامات و طرح هایی که از سوی این سازمان به منظور حفظ استمرار روند مثبت شاخص های اقتصادی منطقه در ۶ سال گذشته بوده است.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :