کاشف اسرار-مدیر روابط عمومی شرکت برق منطقه ای گیلان از افتتاح پروژه پست سیار جدید اسالم با سطح ولتاژ ۶۳/۲۰ کیلوولت با ظرفیت ۳۰ مگاولت آمپر و حضور معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور خبر داد.

رضا احمدی امروز با اعلام این خبر به خبرنگار کاشف اسرار،اظهار کرد:این پروژه با حضور “محمد علی مطیعی”افتتاح شد و هدف از ساخت آن تقویت ولتاژ منطقه اسالم و حومه و جلوگیری از بار گذاری بیش از حد پست های مجاور است.

وی ادامه داد:پروژه مذکور در راستای شناسایی، امکان‌ سنجی و ارائه الگو به ‌منظور جا به جایی تجهیزات در جهت بهره‌وری اقتصادی و با هدف افزایش ظرفیت، بالابردن ضریب اطمینان و پایداری شبکه و اصلاح افت ولتاژ به بهره برداری رسید.


این مسئول،خاطر نشان کرد:عملیات اجرایی این پروژه از اردیبهشت ماه سال جاری در زمینی به مساحت ۱ هزار متر مربع در روستای قندی سرای شهرستان تالش توسط پیمان کاران بومی استان گیلان آغاز شد و در مدت ۴ ماه احداث شد.

به گفته احمدی،این پست دارای یک فیدر ورودی، ۳ فیدر خروجی ۲۰ کیلوولت با سیستم کنترل سنتی می باشد که با استفاده ۱۰۰در صدی از تجهیزات ساخت داخل اجرا شده است .

وی ابراز کرد: با بهره برداری از این پست، ۱۵ مگاولت آمپر به ظرفیت شبکه فوق توزیع استان گیلان افزوده شد.

مدیر روابط عمومی برق منطقه ای استان،وعده داد: با برقدار شدن این پست، مشکل افت ولتاژ برق منطقه در زمان پیک مصرف در تابستان، حداقل تا دو سال آینده مرتفع خواهد شد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :