کاشف اسرار- با توجه به فرارسیدن سررسید چهارساله یونسکو در بیستم آذر اگر عملکرد قابل دفاعی بر اساس دستورالعمل شهرهای خلاق خوراک یونسکو ارائه نشود یقیناً این عنوان جهانی برای رشت از دست می‌رود.

عنوان رشت شهر خلاق خوراک پس از تلاش‌های فراوان و حمایت علاقه‌مندان به فرهنگ و آداب ‌و رسوم این شهر در بیستم آذرماه سال ۹۴ در یونسکو به ثبت رسید.عنوان شهر خلاق خوراک، مزیتی است که بسیاری از کشورهای دنیا با بهره‌مندی از آن به ایجاد اشتغال، درآمد پایدار و جذب گردشگر دست پیدا کرده‌اند.

پس از ثبت این عنوان قیل‌وقال فراوانی به پا شد و برخی از افراد که مدعی بودند در کسب این برند برای رشت نقش داشته‌اند وعده‌های وسوسه‌انگیزی پیرامون توسعه صنعت غذایی در شهر و اشتغال‌زایی در رشت مطرح کردند. اما پس‌ازآن شاهد شکل‌گیری درگیری‌های پنهانی پیرامون این برند بودیم و هرکسی سعی داشت به‌نوعی یا این عنوان را در اذهان عمومی به نام خود سند بزند و یا در اجرای برنامه‌های مربوط به آن سنگ‌اندازی کند.

تمامی کشورهای عضو شبکه شهرهای خلاق یونسکو هر چهار سال یک‌بار از سوی سازمان جهانی یونسکو مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و چنانچه شهری در این بازه زمانی عملکرد مؤثر و قابل دفاعی ارائه نکند از فهرست مجموعه شهرهای خلاق خوراک یونسکو حذف می‌شود.

به گزارش فارس، رشت بیستم آذرماه سال ۹۴ به جمع شهرهای خلاق خوراک یونسکو پیوست و در بیستم آذرماه سال ۹۸ این بازده زمانی به اتمام می‌رسد و چنانچه عملکرد قابل دفاعی بر اساس دستورالعمل شهرهای خلاق خوراک یونسکو ارائه نشود یقیناً این عنوان جهانی برای رشت از دست خواهد رفت.

عنوان رشت شهر خلاق خوراک یونسکو به‌ظاهر تنها یک عنوان است که شاید بسیاری از شهروندان این شهر نسبت به آن بی‌اطلاع باشند اما درواقع بخشی از هویت این شهر محسوب می‌شود.

درست است که از ثبت رشت به‌واسطه غذاهای رنگارنگ، لذیذ و خوش‌نقش و نگارش در جمع شهرهای خلاق خوراک یونسکو بیش از چهار سال نمی‌گذرد اما قدمت غذاهایی که این عنوان به‌واسطه آن‌ها برای رشت به ارمغان آورده بسیار طولانی است.

باقلا قاتوق، ترش تره، فسنجان، اناربیج و دیگر غذاهای محلی و لذیذ و منحصر به فرد گیلانی غذاهایی هستند که سالیان طولانی با خلاقیت ناب زنان دیار میرزا کوچک جنگلی بر سر سفره‌های مردم این شهر و دیار دیده می‌شود و طعم و لذتشان همواره در یاد گردشگرانی که در سفر به رشت، مزه این غذاها را چشیده‌اند، باقی می‌ماند.

حال پس از گذشت حدود چهار سال شمارش معکوس برای عنوان «رشت، شهر خلاق خوراک یونسکو» به صدا درآمده است و علاقه‌مندان به فرهنگ و هنر و آداب و سنن این شهر در انتظار تمدید دوباره این عنوان در اضطراب به سر می‌برند.

روشن بابایی همتی به عنوان مدیر کمیته علمی ثبت شهر خلاق خوراک رشت در گفت‌وگویی اعلام کرده بود که رشت در بین شهرهای خلاق خوراک یونسکو نامی ناآشنا بوده و پیشنهاد برگزاری آکادمی و موزه خوراک را برای این شهر مطرح کرده بود که متأسفانه تاکنون این پیشنهاد محقق نشد.

به‌راستی با داشتن این‌همه تنوع غذایی در رشت چرا این امر محقق نشد و چه کسانی و بنا به چه دلایلی در عدم راه‌اندازی این موزه نقش داشتند؟

فرهام زاهد آجی بوزایه به عنوان عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت نیز معتقد است باید برنامه‌ای مشخص و مدون به‌منظور استفاده بهینه از این عنوان برای شهر و شهروندان ارائه شود.

حال سؤال این است که این برنامه مدون قرار بود توسط چه کسانی ارائه شود و چرا تاکنون این برنامه مدون ارائه نشده و چه کسانی باید پاسخگوی کم‌کاری‌های انجام‌شده پیرامون عنوان رشت شهر خلاق خوراک یونسکو باشند؟

تا بیستم آذرماه فرصت چندانی باقی نمانده است و به‌طور یقین مردم رشت از شهردار و منتخبین خود در شورای شهر انتظار دارند تا تمام تلاش خود را به‌منظور حفظ عنوان رشت شهر خلاق خوراک یونسکو به کار بگیرند و امید است در فرصت زمانی چهارساله آتی شاهد برنامه‌ریزی‌های مدون و اصولی به‌منظور بهره‌مندی از این برند در ایجاد اشتغال، توسعه گردشگری و رونق اقتصادی در رشت باشیم.

آیا عنوان رشت شهر خلاق یونسکو همچون بسیاری دیگر از داشته‌های این شهر ازجمله رودخانه‌های زرجوب و گوهررود، طبیعت زیبای سراوان، خانه سایه و دیگر ارزش‌های این شهر متمدن به دست فراموشی و نابودی سپرده می‌شود؟

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :