کاشف اسرار-مدیرکل ثبت آثار ملی وزارت میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری؛خانه پدری آیت الله
سید مجتبی موسوی رودباری”واقع در خیابان آیت الله بحرالعلوم در مجاورت مسجد صفی را واجد شرایط ثبت در فهرست آثار ملی دانست.

مصطفی پور علی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کاشف اسرار،اظهار کرد: خاندان آیت‌ الله رودباری یکی از برجسته‌ ترین و اصیل‌ ترین خاندان‌های شهر رشت شمرده می‌شوند .

وی در تبیین دلایل در نظر داشتن ثبت خانه مذکور،خاطر نشان کرد: آیت الله سید مجتبی رودباری از شاگردان حضرت امام خمینی (ره) و آقا سید ابوالقاسم خوئی بوده و سال ها در نجف مقیم بود و از بسیاری از مراجع تقلید گذشته و معاصر مأذون است.

این مقام ،ابراز کرد:درب منزل مرحوم آیت الله سید حسین موسوی رودباری به عنوان ابوی آیت الله سید مجتبی موسوی رودباری برای وظائف شرعی و ارشاد مردم باز بود و این سنت حسنه هم چنان استمرار دارد،

پور علی،تاکید کرد:وزارت میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در تلاش است نسبت به ثبت بنای مذکور که متعلق به اواخر دوره قاجاریه با تغییرات در پهلوی و معاصر می باشد،برای آیندگان اقدام کند.

وی تصریح کرد:این خانه تاریخی هم به لحاظ ارزش های معماری بنا و هم از باب انتساب به حضرت آیت الله و خاندان مکرم ایشان واجد ثبت در فهرست آثار ملی است.

مدیرکل ثبت آثار ملی وزارت میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری،معتقد است:آیت الله سید مجتبی موسوی رودباری ،پدر بزرگوار و خاندان مکرم ایشان از شخصیت های برجسته و مورد احترام در استان گیلان محسوب می شود.

پور علی در پایان، تهیه پرونده ثبتی از سوی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان برای خانه مذکور و ارائه شورای ملی ثبت آثار ضروری دانست.

تصاویری از منزل پدری آیت الله رودباری

نتیجه تصویری برای مراسم منزل سید مجتبی رودباری
نتیجه تصویری برای مراسم منزل سید مجتبی رودباری

نتیجه تصویری برای منزل سید مجتبی رودباری

نتیجه تصویری برای منزل سید مجتبی رودباری

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :