کاشف اسرار-مراسم افتتاح دومین المان کتاب شهر لاهیجان در ابتدای بلوار شهید مطهری با حضور فرماندار، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری، جمعی از مدیران شهرستان و جمعی از نویسندگان و فرهیختگان و شهروندان فرهنگ دوست لاهیجان برگزار شد.

به گزارش کاشف اسرار،شهردار لاهیجان در این مراسم ضمن تبریک میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) و گرامیداشت شهدای ۲۲ آبان لاهیجان در جریان انقلاب اسلامی سال ۵۷ گفت: افتخار ماست که لاهیجان شهر اولین ها و بهترینهاست .

مسعود کاظمی لیچائی،ادامه داد:به همین مناسبت امروز در آستانه روز کتاب و کتابخوانی ،دومین المان کتاب لاهیجان با ۵۲ عنوان از ۴۲ نویسنده قلم طلایی شهر با اعتبار ۴۸۰ میلیون ریال از محل درآمدهای عمومی شهرداری افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی ابراز کرد: کتاب دروازه ای به سوی علم، معرفت، دانش و روشنایی بخش زندگی یکایک بشریت است. سعی ما این است که اتفاقاتی را رقم بزنیم که لاهیجان همیشه صدر نشین بوده و باشد.

این مسئول ضمن قدردانی از زحمات کارکنان زحمتکش شهرداری لاهیجان گفت: با توجه به پیشینه فرهنگی شهر، برگ زرین دیگری بر افتخارات این شهر خواهیم افزود و نوید می دهم که در تمام پارکهای شهر کتابخانه ایجاد کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر لاهیجان نیز طی سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۲۲ آبان لاهیجان گفت: موضوعی که ما را وا می دارد تا در این عرصه قدم بگذاریم، سفارش بزرگان دینی ما بوده و با توجه به اینکه صاحبان اندیشه و قلم این شهر در کشور زبانزدند و در زمینه فرهنگ و هنر قدم می گذارند ما باید قدردانشان باشیم.

جواد نجار تمیزکار افزود: یکی از راههایی که در این زمانه با گسترش شبکه های مجازی، جهت افزایش علاقه شهروندان به مطالعه باید صورت بگیرد، در معرض دید قراردادن عناوین کتابهاست که با توجه به نامزدی لاهیجان به عنوان برگزیده پایتخت کتاب کشور، در این مسیر گام برداشتیم.

بهمن مشفقی، از پزشکان و نویسندگان پیشکسوت لاهیجان نیز طی سخنانی گفت: امیدوارم کتاب و کتابخوانی در همه سنین بصورت واقعی انجام گیرد و موانع و کاستی های چاپ کتاب از بین برود تا مؤلفین و نویسندگان با فراق خاطر به کتابت پرداخته و کتاب و کتابخوانی چهره حقیقی خود را نشان دهد.

حضور دانش آموزان،فرهیختگان، نویسندگان در کنار مسئولان شهر باعث افزودن زیبایی های مراسم افتتاح دومین المان کتاب شهر لاهیجان شد.

لاهیجان یکی از نامزدهای انتخاب پایتخت کتاب ایران است و مدیریت شهری لاهیجان با نصب المان های کتاب ، ایجاد کتابخانه های سیار در پارک ها و برگزاری جشنواره های مختلف برای فرهنگ سازی افزایش سرانه مطالعه کتاب در شهر لاهیجان تلاش می کند. /منبع:شهرداری لاهیجان

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :