معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی گیلان،گفت: در حال حاضر ۲۴۸ کودک و نوجوان در مراکز بهزیستی این استان به سر می برند که در بیشتر موارد بد سرپرست هستند .

به گزارش کاشف اسرار به نقل از بهزیستی،ساسان جهان بخش امروز با اعلام این خبر،اظهار کرد:۲۱ خانه کودک و نوجوان در استان تحت نظر بهزیستی فعالیت دارند.

وی افزود: تنها یکی از این مراکز دولتی و مابقی خیریه ای هستند و ۲۴۸ کودک و نوجوان در این خانه ها نگهداری و علاوه بر این ۸۵۴کودک و نوجوان با حمایت های بهزیستی نزد بستگان نزدیک و صلاحیت دار خود نگهداری می شوند.

این مسئول،تصریح کرد : پدیده ای که در حال شیوع می باشد افزایش نسبت کودکان بد سرپرست به کودکان بی سرپرست است که نگران کننده است.

جهان بخش،اذعان کرد: این افزایش نشانگر گسترش آسیب ها در خانواده ، ناسازگاری و طلاق ، ازدواج مجدد، انحرافات اخلاقی ، تنش های شدید والدین در محیط خانواده می باشد که دستگاه قضایی را مجاب به حکم عدم صلاحیت والدین برای نگهداری کودک می کند.

وی بر ضرورت حمایت از کودکان و نوجوانان به عنوان آینده سازان جامعه و در عین حال قشری آسیب پذیر تاکید کرد.

به گفته معاون بهزیستی استان،هم اکنون خانواده در ایران در مرحله ای دشوار از حیات خود به سر می برد و سردر گمی در حفظ سنت ها و در عین حال ، کشش به نوگرایی به نوعی بحران در خانواده و در رابطه بین نظام خانواده و نظام عمومی جامعه تبدیل شده است که یکی از تبعات آن ، افزایش نگران کننده  طلاق است

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :