کاشف اسرار- فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با تشریح حوادث اخیر پس از افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین ،تصریح کرد: آن‌هایی که در اختلاس و ادعا نفر اول در کشورند در افزایش امنیت کشور کجای کار هستند؟

به گزارش کاشف اسرار به نقل از خبرگزاری بسیج، جمشید اصحابی ظهر امروز در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه رشت در مصلی امام خمینی (ره) با گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: بسیج شجره طیبه‌ای است که معمار کبیر انقلاب این شجره طیبه را چنان معماری کردند که آثار و برکات آن در گوشه کشور متجلی است.

وی با اشاره به نقش بسیج و جان‌فشانی بسیجیان در عرصه‌های مختلف کشور افزود: بیش از ۹۲ هزار بسیجی جان خود را تقدیم انقلاب کرده و امروز نیز بسیج در غالب عرصه سازندگی، علمی و خدمت‌رسانی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

این مقام سپاه بزرگ‌ترین مأموریت امروز بسیج را خدمت‌رسانی به مردم دانست و گفت: حضور خالصانه نیروهای بسیج در حوادث مختلف طبیعی همچون سیل و زلزله که نیروهای بسیجی بی‌درنگ در مناطق حادثه‌دیده، حاضرشده و جان برکف به امداد هم‌وطنان آسیب‌دیده پرداختند.

اصحابی با اشاره به اهمیت خودکفایی در حوزه‌های مختلف تصریح کرد: طرح بسیج همگام با کشاورز یکی دیگر از مأموریت‌های بسیج است که باهدف خودکفایی برنج، استان‌های شمالی صورت می‌گیرد، در این طرح مهندسین کشاورزی بسیجی، در طول سال زراعی در کنار کشاورزان زحمت‌کش قرارگرفته که این طرح افزایش ۱۵ درصدی رشد تولید برنج در استان را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه بسیج با همکاری کمیته امداد در ساخت مسکن مددجویان ورود کرده است، گفت: در عرصه گروهای جهادی نیز در غالب بسیج دانش‌آموزی و دانشجویی در بحث‌های مختلف خدمت‌رسانی ازجمله زیباسازی مدارس، آبخیزداری و آب‌رسانی در مناطق محروم خدمات شایان توجهی صورت گرفته است.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با اشاره به اهمیت امنیت در کشور بیان کرد: حضور بسیجیان در بحث امنیت داخلی و خارجی زبانزد دنیاست چراکه حضور مقتدرانه بسیجیان در مأموریت جعفر طیار در بحث دفاع از حرم و اشتیاق آنان برای حضور در مقابل با داعشیان وحشی، در راستای ایجاد امنیت، بسیاری از اندیشمندان و نظریه‌پردازان دنیا را به فکر واداشته است.

اصحابی با تشریح حوادث اخیر پس از افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین خاطرنشان کرد: آن‌هایی که در اختلاس و ادعا نفر اول در کشورند در افزایش امنیت کشور کجای کار هستند؟

وی ادامه داد:این بسیجیان بودند که بی‌ادعا در راه ایجاد امنیت در کشور جان برکفانه در کف خیابان‌ها زیر باران قرار گرفتند تا مدافعِ مخلصِ امنیت این مرزوبوم باشند.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با اظهار تأسف از اظهارنظر برخی از خودی‌ها بعد از سخنان رهبر انقلاب مبنی بر تصمیم سران قوا گفت: رهبر انقلاب از آبروی خود مایه می‌گذارند آن گاه برخی‌ از خودی‌ها انتقاد می‌کنند، آن‌هایی که در عاشورا سر امام زمان خود را بریدند نیز سخن نائبش را درک نکردند.

اصحابی با تأکید بر فتنه افکنی سرویس‌های جاسوسی بعد از افزایش قیمت بنزین افزود: همه مردم که جانانه پای انقلاب ایستادند نسبت به این مسئله انتقاد دارند امام وقتی رهبر انقلاب فرمودند باید از تصمیم سران سه قوه حمایت کرد، باید گوش‌به‌فرمان باشیم.

وی با شرح جان‌فشانی‌های بسیجیان بی‌ادعا و جان‌برکف در این چند روز اخیر در کف خیابان، بیان کرد: با دیدن این اخلاص و جان‌برکفی بسیجیان با خود اندیشیدم که چه قدر مسؤولیت داریم تا از این بچه‌ها محافظت کنیم، ابوذرها و سلمان‌ها هیچ‌چیز از غنائم اسلام بجز شکنجه و سختی نصیبشان نشد.

وی با تأکید بر اینکه این بسیجیان نیز از همین بنزین سه هزارتومانی استفاده می‌کنند، تصریح کرد: علی‌رغم احترام به همه مسؤولان باید بگوییم ما حق نداریم وظیفه شرعی خود را کنار بگذاریم امروز تکلیف ما این است و ما در ایجاد امنیت از هیچ تلاشی مضایقه نمی‌کنیم، اقتصاد را به بسیج بسپارید تا مشکلات را حل کنیم اما حالا که تقسیم تکلیف شده، مسؤولان امر باید درست عمل کنند.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با تأکید بر اینکه ما معتقدیم این انقلاب به امام زمان (عج) خواهد رسید، افزود: بنا به روایت آیت الله نائینی که امام زمان (عج) را در خواب دید، این دیوار جمهوری اسلامی با انگشت اشاره امام زمان (عج) حفظ می‌شود.

انتهای پیام/

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :