کاشف اسرار-جشن سی و یکمین سالروز تاسیس بسیج دانشجویی عصر امروز با حضور دانشجویان بسیجی استان و با هدف تبیین و یادآوری خدمات متعدد بسیج در عرصه‌های مختلف در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از خبرگزاری بسیج، نویسنده کتاب “راز قطعنامه” در این مراسم با اشاره به تعبیر امام خمینی(ره) در رابطه با پذیرش قطعنامه ۵۹۸ اظهار داشت: امام خمینی(ره) پذیرش قطعنامه را به سرکشیدن جام زهر یاد کردند یعنی شرایط اضطراری به وجود آمد که امام(ره) برخلاف میل باطنی خود مجبور به پذیرش قطعنامه شدند.

کامران غضنفری با اشاره به استراتژی امام خمینی(ره) افزود: امام خمینی(ره) در آن زمان فرمودند که جنگ ما خاتمه نمی‌یابد تا زمانی که حزب بعث و صدام سقوط کند اما برخی مسئولان نظام آن زمان با امام(ره) همراه نشدند و با این عقاید امام راحل موافق نبودند و شرایطی را به وجود آوردند که امام(ره) راهی به جز پذیرش قطعنامه نداشتند.

وی با بیان اینکه محتوای اصلی کتاب “راز قطعنامه” پیرامون مسائل پایان جنگ و چگونگی تحمیل پذیرش قطعنامه به امام(ره) است گفت: در آن زمان برخی مسئولان نظام گزارشاتی به امام(ره) ارائه دادند و گفتند که خزانه خالی است و توان ادامه جنگ نداریم در صورتی که سال‌ها بعد مشخص شد که گزارشات صحیح نبود.

نویسنده کتاب “راز قطعنامه” با اشاره به حوادث اخیر در کشور افزود: عده‌ای به بهانه افزایش نرخ بنزین اقدام به تخریب اموال عمومی کردند و این اغتشاشات از قبل توسط دشمنان بیرونی سازماندهی شده بود و به عناصر آن هم آموزش داده بودند و منتطر یک فرصت مناسب بودند.

غضنفری گفت: عضو ارشد شورای روابط خارجی آمریکا در سال ۹۶ گفته بود که امروز ماموریت دولت آمریکا این است که برای آغاز یک جنبش که موجب بی‌ ثباتی نظام جمهوری اسلامی شود باید برنامه‌ریزی کنیم و برای اجرای این طرح باید خزانه نظام جمهوری اسلامی خالی شود و مخالفان داخلی نظام را هم قدرتمند کنیم.

وی با بیان اینکه هدف دشمن از خالی کردن خرانه نظام جمهوری اسلامی و قدرتمند کردن مخالفان داخلی در حقیقت تضعیف و فروپاشی نظام جمهوری اسلامی است تصریح کرد: ترامپ علناً اعلام کرده بود که من فروش نفت ایران را به صفر می‌رسانم و تحریم‌ها را نیز برمی‌گردانم.

غضنفری افزود: دشمن می‌داند که یکی از پیامدهای به صفر رسیدن فروش نفت ایران این است که ارز موجود در خزانه بانک مرکزی به تدریج تمام شود و جمهوری اسلامی حق خرید طلا از هیچ کشور خارجی را نداشته باشد تا طلای موجود در خزانه بانک مرکزی به انتها برسد تا اینکه پول ملی ما بی‌‌ارزش شود.

وی با اشاره به اینکه سازماندهی آشوبگران در شهرهای کشور توسط دشمنان بیرونی در فضای اینستاگرام و تلگرام انجام می‌شود اضافه کرد: شورای عالی فضای مجازی و رهبر انقلاب بارها به دولت و وزارت ارتباطات تاکید کرده بودند که اینترنت ملی را راه‌اندازی کنید و وابستگی ما را به خارجی‌ها قطع کنید اما در عمل چیزی خاصی دیده نشد.

غضنفری با بیان اینکه ایده بعدی دشمن، قدرتمند کردن مخالفان داخلی بود افزود: این اتفاقات در حالی رخ داد که مقام معظم رهبری بارها فرموده بودند که دشمن به دنبال ایجاد فتنه در سال ۹۸ است و بارها هشدار داده بودند.

انتهای

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :