کاشف اسرار- نشست مشترک مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان به همراه تعدادی از مدیران این دستگاه اجرائی با مدیرکل امور زندان های استان به منظور تعامل بیشتر در خصوص اشتغال زندانیان و خانواده های این مددجویان در محل اداره کل امور زندان هابرگزار شد.

دیدار علیزاده با مدیرکل امور زندان های استان گیلان

به گزارش کاشف اسرار، مدیرکل امور زندان های گیلان در ابتدا این نشست ضمن ارایه آمار از زندانیان گفت: در سه بخش برای زندانیان در زمان دوره محکومیت ، پس از آزاد شدن و از همه مهم تر خانواده زندانیانی که دوره محکومیت خود را می گذرانند نیازمند همیت و کمک برای ایجاد اشتغال و همچنین تسهیلات حمایتی برای خانواده ها ی آنان می باشیم.

رضا محمدی اصل تاکید کرد: باید بکوشیم تا نگرش جامعه را نسبت به زندانیان عوض نماییم و با ایجاد انگیزه و اشتغال برای این اقشار پس از اتمام دوره محکومیتشان از بازگشت و ارتکاب مجدد جرایم بکاهیم.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گیلان هم طی سخنانی با تشکر از دعوت و برگزاری چنین نشستی افزود : نگاه ما به مددجویان نباید نگاهی متفاوت نسبت به سایر اقشار جامعه باشد.

عباس علیزاده سروندی،ادامه داد:بهبود وضعیت اشتغال و معیشتی  زندانیان و خانواده هایشان مستلزم مشارکت و تلاش جمعی همه دستگاه های اجرایی و نهادهای حمایتی است که باید در جلسات استانی مطرح و پیگیری شود.

وی از مساعدت و رایزنی خود مبنی بر  فراهم کردن بستر مناسب جهت برگزاری و شرکت مددجویان در دوره های آموزشی توسط سازمان های بهزیستی و فنی و حرفه ای استان خبر داد.

این مسئول،معتقد است : بالا بردن سطح دانش و مهارت زندانیان برای پس اتمام دوره محکومیت بسیار مهم می باشد که نباید نادیده گرفته شود.

علیزاده سروندی از مدیرکل امور زندان ها خواست ؛ آمار جامع در خصوص میزان تحصیلات، مهارت و همچنین تعداد خانواده های زندانیانی که دوره محکومیت خود را سپری می کنند را در اختیار کارشناسان حوزه اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دهد تا با بررسی های لازم در خصوص صدور مجوزهای مشاغل خانگی و نیز دریافت تسهیلات برای این عزیزان در حد امکان مساعدت به عمل آید.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه تعاونی ها خواستار تشکیل تعاونی اعتبار، مصرف و مسکن برای کارکنان شد و تاکید کرد: آموزش و تشویق در زمینه کار مشارکتی از دیگر مواردی هست که می تواند کمک شایانی به مددجویان پس از اتمام دوره محکومیت نماید تا به صورت جمعی و با سرمایه اندک فعالیت نمایند.

گفتنی است علیزاده سروندی حمایت همه جانبه خود را در خصوص ثبت و یا احیای شرکت های تعاونی مذکور اعلام کرد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :