کاشف اسرار- مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با تصریح بر این که اقدام نا به خردانه برخی از مسئولان باعث گله مندی مردم شده است/برخی تخلفات توسط صاحبان قدرت اتفاق افتاده است.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از خبرگزاری بسیج غلام حسن تسخیری در نشست مشترک روحانیون شاغل در نیروهای مسلح گیلان که با حضور رئیس کل دادگستری استان در رشت برگزار شد.، اقدام نا به خردانه برخی از مسئولان باعث گله مندی مردم شده است اظهار داشت: اقدام خوب دستگاه قضایی در ماه های اخیر باعث خوشحالی مردم شد.

وی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی با متخلفان در برخورد می کند افزود: دستگاه قضایی در برخورد با فاسدان و متخلفان هیچ ترسی ندارد.

این مسئول با بیان اینکه حضور حجت الاسلام خلیلی در گیلان باعث دلگرمی مردم گیلان شده گفت: دستگاه قضایی با هر فرد فاسد و متخلف در هر جایگاه ای که باشد برخورد می کند و برایش هیچ فرقی ندارد.

تسخیری با اشاره به اینکه برخی تخلفات توسط صاحبان قدرت اتفاق افتاده و باعث ناراحتی مردم شده خاطرنشان کرد: انتظار داریم که دستگاه قضایی با متخلفان با قدرت برخورد کند و البته تاکنون در چند مورد رئیس کل دادگستری گیلان با قدرت ورود کرده است.

رئیس کل دادگستری استان گیلان در این جلسه با بیان اینکه ما شاهد تحول تشکیلات قضایی هستیم اظهار داشت: در مسئله توسعه در دستگاه قضایی تاکنون گام های خوبی بر داشته ایم.

حمزه خلیلی با اشاره به اینکه شهید بهشتی بنیان گذار توسعه نوین تشکیلات قضایی در دنیای اسلام است افزود: بعد از شهید بهشتی، مرحوم آیت الله شاهرودی این مسئله را در دستگاه قضایی گسترده تر کرد.

وی با بیان اینکه توسعه باعث پیشرفت در جامعه می شود گفت: در مفهوم توسعه در گذشته وضعیت موجود را در نظر می گرفتیم و یک هدفی را مشخص می کردیم و برای رسیدن به آن تلاش می کردیم.

این مقام قضائی با اشاره به اینکه محوریت برنامه در حوزه قضایی در هر استانی مشخص است بیان کرد: در پایان سال ارزیابی دستگاه های قضایی انجام می شود و ضعف ها برطرف می شود.

خلیلی با بیان اینکه تحول یک نوع دگرگونی در ساختارها بوده است گفت: نوع ارتباط روحانیت با تشکیلات قضایی باید مشخص شود و باید طلبه ها با سیره شهید مطهری انس برقرار کنند. 

وی با اشاره به اینکه فوق العاده ترین ماموریت های که امروز وجود دارد کار ارشاد، تبلیغ و فرهنگی است افزود: بزرگترین مسئولیت ها در سطوح مسئولیت های فرهنگی و تبلیغی وجود دارد و باید به آن اهتمام داشته باشیم.

رئیس کل دادگستری استان گیلان با بیان اینکه برای انتقال مفاهیم دینی باید کار فرهنگی انجام داد تصریح کرد: کار فرهنگی امروز با محسوسات مواجه نیست و باید برای این کار برنامه ریزی داشته باشیم.

خلیلی با اشاره به اینکه زمانی می توان عقل بشیریت را تسخیر کرد که برهان و دلیل وجود داشته باشد خاطرنشان کرد: سختی کار فرهنگی به دلیل تسخیر کردن قلوب انسان ها است.

وی با بیان اینکه برخی از دین گریزی ها به دلیل صبوری نکردن انسان ها است گفت: هر جا فکر و اندیشه باشد غوغاسالاران حضور نخواهند داشت و این فکر و اندیشه است که جلوی اقدامات غوغاسالاران را خواهد گرفت.

رئیس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به اینکه بیشترین تلاش دشمنان برای تغییر فرهنگ ناب اسلام در ایران است افزود: برخی از افراد در کشور ذهن خود را معطوف به دنیای غرب کرده اند و دستگاه قضایی با چنین افرادی نیز روبرو است.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :