کاشف اسرار- مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان از اجرای طرح حقوق شهروندی در ۳۰۰ عنوان در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان خبر داد.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از شبستان، محمدعلی رضوانی‌ نژاد» با اشاره به کارکردهای مختلف مساجد،یکی از کارکردهای ارزشمند این نهاد مذهبی را ترویج و اشاعه فرهنگ حقوق شهروندی در ابعاد گوناگون اعلام کرد.

وی افزود: استفاده از جامعه روحانیت در ترویج آموزه‌های دینی در عرصه حقوق شهروندی ضرورت جامعه امروز است.

این مسئول از اجرای طرح حقوق شهروندی به همت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان خبر داد و افزود: این طرح با همکاری شهرداری رشت در  ۳۰۰ عنوان اجرا می‌شود.

به گفته رضوانی نژاد؛ سلامت، خلاقیت، هنرهای تجسمی، شهروند الکترونیک، کارآفرینی، صنایع غذایی، فعالیت‌های فرهنگی و هنری از جمله محورهای این طرح است که از دی سال ۹۸جاری در مساجد منتخب آغاز شده و تا پایان سال ۹۹ ادامه دارد.

وی با بیان اینکه ارتقاء سطح دانش حقوقی شهروندان از بروز ناهنجاری‌های اجتماعی جلوگیری می‌کند تصریح کرد: ۲۰ مسجد منتخب در استان برای اجرای این طرح اعلام آمادگی کردند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد گیلان،معتقد است: بسترسازی برای ایجاد جامعه‌ای پویا با محوریت کارآفرینی و نشاط اجتماعی از ضروریات جامعه امروزی است که کانون‌های مساجد گیلان با برگزاری کارگاه‌های آموزشی گامی در راستای تحقق این مهم هستند.

رضوانی نژاد با تاکید بر راه‌اندازی پارک‌های کارآفرین در کانون‌های مساجد تصریح کرد: برپایی نمایشگاه‌های مختلف فرهنگی هنری، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و مسابقات مختلف فرهنگی هنری در این طرح پیش‌بینی شده است.

وی تاکید کرد: بسترسازی برای ایجاد جامعه‌ای پویا با محوریت کارآفرینی و نشاط اجتماعی از ضروریات جامعه امروزی است که کانون‌های مساجد گیلان با برگزاری کارگاه‌های آموزشی گامی در راستای تحقق این مهم هستند.

رضوانی نژاد در پایان،متذکر شد: بیش از ۵۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد مناطق آسیب‌پذیر و کمتر توسعه‌یافته استان به‌منظور اجرای این طرح پیش‌بینی شده‌اند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :