یک پنجم از تلفات تصادفات، عابران پیاده‌اند

​کاشف اسرار-در هفت ماهه سال جاری دو هزار و ۱۸۱ عابر پیاده در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم حدود یک پنجم (۱۹٫۸درصد) از کل تلفات تصادفات این مدت را به خود اختصاص داده است.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از سایت سازمان پزشکی قانونی کشور، آمار عابران فوت شده در حوادث رانندگی هفت ماهه سال ۱۳۹۸ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته (۲۱۲۰ نفر) ۲٫۱ درصد افزایش داشته است.
بیشترین عابر کشته شده در تهران بر اساس این گزارش در هفت ماهه امسال سه چهارم عابران متوفی در تصادفات مرد و یک چهارم زن بوده اند. همچنین استان های تهران با ۳۱۷، خراسان رضوی با ۱۷۱ و فارس با ۱۴۹ نفر بیشترین تعداد عابران متوفی را داشته اند.
بیشترین سهم تلفات عابران پیاده نسبت به کل تلفات تصادفات، به ترتیب مربوط به استان های تهران با ۳۸٫۶ درصد، مازندران با ۳۵٫۴ درصد و گیلان با ۳۲٫۷ درصد بوده است؛ به بیان دیگر در این سه استان عابران پیاده بالاترین سهم را نسبت به کل تلفات تصادفات استان داشته اند.
این گزارش می افزاید: در هفت ماهه امسال بیش از نیمی از عابران پیاده در راه های درون شهری(۵۴٫۳ درصد) جان باخته اند. ۳۷٫۷ درصد نیز در جاده های برون شهری، ۶٫۶ درصد در راه های روستایی و ۱٫۴ درصد در سایر راه ها کشته شده اند.
بیش از ۴۰ درصد عابران کشته شده بالای ۶۰ سالند از لحاظ سنی، ۴۳٫۱ درصد عابران پیاده کشته شده در تصادفات هفت ماهه امسال در رده سنی۶۰ سال به بالا و ۱۵٫۵ درصد نیز ۱۷ سال و کمتر بوده اند. همچنین ۱۸٫۶ درصد از این افراد ۳۹-۱۸ سال و ۲۲٫۷ درصد ۵۹-۴۰ سال سن داشته اند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :