کاشف اسرار-استاندار گیلان بر ضرورت انجام برنامه ریزی برای جلوگیری از ورود فاضلاب به رودخانه‌ های زرجوب و گوهررود رشت تاکید و تحقق این مهم را از دغدغه‌های مسئولان و مردم ذکر کرد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار، ارسلان زارع عصر امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی خط انتقال فاضلاب جنوب شهر رشت واقع در مسکن مهر این شهر هدف از اجرای این پروژه را حفظ محیط زیست و سالم‌سازی رودخانه گوهر رود عنوان کرد.

وی با یادآوری اینکه امروز در جنگ اقتصادی به سر می‌بریم، ابراز کرد: خوشبختانه با همراهی و پشتیبانی ملت بزرگ ایران، دولت تدبیر و امید خصوصاً در دوره یازدهم و نخستین سال دوره دوازدهم، توانست شرایط اقتصادی نابسامان را ساماندهی کند.

این مقام با اشاره به اینکه اولویت‌های عمرانی متعددی تکمیل و در مناسبت‌های مختلف تقدیم مردم شد، افزود: بدیهی است با تشدید تحریم های ظالمانه مخصوصا کاهش درآمدهای عمومی، دولت در انجام کارهای عمرانی با چالش مواجه شد.

زارع،ادامه داد: به همین سبب همانگونه که در همه صحنه های گام اول انقلاب اسلامی مردم در کنار دولت و نظام جمهوری اسلامی و پشتیبان بودند، انتظار داریم در شرایط پیش‌رو نیز نقشی موثرتر ایفا کنند.

وی با تاکید بر این که آغاز عملیات اجرایی چنین پروژه‌هایی با مشارکت مردم موجب خوشحالی است، خاطر نشان کرد: بهره برداری از ۲۱۱ طرح بزرگ از این جهت حائز اهمیت است که با مشارکت مردم انجام شده است.

نماینده عالی دولت در گیلان یکی از اولویت‌های دولت و مطالبات مردم حفظ محیط زیست و ساماندهی مشکل پسماند ذکر کرد.

زارع، حضور دو نماینده از سه نمایندگان شهرستان رشت در این آیین و رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر ، سازمان‌های مردم نهاد و فعالان اجتماعی در این مراسم نشان از همین موضوع دارد.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی این پروژه با اعتبار ۱۵۵ میلیارد ریال گفت: در فاز اول پروژه ۵۰ درصد درآمد تبصره شورای اسلامی شهر رشت اختصاص یافت که لازم می‌دانم از کسانی که در تحقق این پروژه سهیم بوده اند، قدردانی کنم.

وی به شرایط نامناسب دو رودخانه‌ زرجوب و گوهررود رشت اشاره و اذعان کرد: جلوگیری از ورود فاضلاب به این رودخانه ها از دغدغه‌های مردم و مسئولان است.

این مقام،تاکید کرد: رشت یکی از مهمترین ظرفیت ها با منابع طبیعی خدادادی و گردشگری است و فراهم سازی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری باید در دستور کار قرار گیرد.

زارع با بیان این که در دیدار اخیرش با وزیر نیرو، پیگیری‌هایی در زمینه جمع آوری فاضلاب انجام شد، خاطرنشان کرد: در پاکسازی احداث تصفیه خانه جنوبی فاضلاب، ۱۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب فاضلاب در شبانه‌روز جمع‌آوری می شود.

وی در پایان،گفت: اقدام مهم امروز در آغاز عملیات این پروژه در راستای حفظ محیط زیست و پیشگیری از آسیب هایی است که از پسماند در این سال‌ها به مردم تحمیل شده و انتظار می رود بتوانیم در کوتاه ترین زمان شاهد بهره برداری از این پروژه باشیم.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :