کاشف اسرار- نماینده مردم رشت در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی از توهین های صورت گرفته به گیلانیان در سریال وارش به شدت انتقاد و خاطر نشان کرد: مردم گیلان بسیار از این اتفاق ناراحت هستند و تقاضا دارم صدا و سیما پخش این مجموعه را متوقف کند تا یک بازنگری انجام شود.

به گزارش کاشف اسرار،غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با انتشار پستی در صفحه شخصی اینستاگرام خودش در مورد سریال وارش که از شبکه سوم سیما در حال پخش است، واکنش نشان داد.

بنا به نوشته وی، متاسفانه تهیه کننده و کارگردان این سریال روی مسایل رفتاری و ادبیات مردم گیلان دقت لازم را نکرده است و چند روزی است که تقاضاهای زیادی از سوی مردم گیلان به بنده می شود که در این سریال به گیلانی‎ها توهین شده است.

این مقام با قرائت پیامک یکی از مخاطبان اظهار کرد: یکی از شهروندان برای من نوشته است که در این مجموعه تلویزیونی «مردم گیلان یک مشت بی‌فرهنگ، دزد، چاقوکش، هیز، بددهن، شاه‌دوست، لمپن فاقد توانایی تولید نشان داده شده اند و تنها کسانی که در مجموعه تلویزیونی صیادی می‌کنند، چند سیستانی آواره در گیلان هستند».

جعفر زاده ایمن آبادی ادامه داد: الفاظ بی غیرت و دیالوگ هایی مثل این که ناموستان را می گیرند و شما هیچ کاری نمی‌کنید مکررا در این سریال در حال پخش است.

وی تصریح کرد: البته این مسئله را بر این امر می گذاریم که کارگردان و تهیه کننده سریال وارش واقف به حساسیت های اجتماعی لازم نبودند و نیت توهین نداشتند اما کارگردان خیلی ناشیانه از کنار این مسئله بزرگ رد شده است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس با اشاره به اینکه مردم استان بسیار از این اتفاق ناراحت هستند، افزود: تقاضا دارم صدا و سیما پخش این مجموعه را متوقف کند تا یک بازنگری انجام شود.

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه ضرورتی ندارد که در داستان مدام نقش حاکم نسبت به صیادان و زلزله زدگان توهین کند، گفت: در ساخت چنین سریال‌هایی باید نسبت به حساسیت های مردم دقت شود.

وی با بیان اینکه مردم گیلان انتظار دارند کارگردان و تهیه کننده این سریال عذرخواهی کنند، یادآور شد: متاسفانه در این سریال نماد ظلم ستیزی و عدالت خواهی یک فرد غریبه است.

بنا به نوشته این نماینده مردم، گیلانی‌ها افرادی که مورد ظلم قرار می‌گیرند، آنها را با کلک و دروغ فریب می دهند و روی نوامیسشان حساسیت ندارند، نشان داده شده‌اند که این سبب ناراحتی بسیاری از جانب مردم گیلان شده است.

جعفر زاده ایمن آبادی افزود: این سریال به فرهنگ گیلان تعرض کرده است و باید هرچه زودتر پخش آن متوقف و از گیلانیان دلجویی شود.

وی در پایان اظهار کرد: مدیر صداوسیمای مرکز گیلان نیز به عنوان یک گیلانی برای اصلاح ساختار و تغییر محتوای این سریال در جهت نشان دادن فرهنگ ولای مردم گیلان بسیار تلاش کرده است و بنده از ایشان تشکر می کنم.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :