کاشف اسرار-استاندار گیلان با اشاره به انتقادات صورت گرفته در خصوص پخش سریال وارش از سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت:  امروز ملت ایران به جایگاه رفیع فرهنگی و اجتماعی مردم گیلان واقف هستند؛ اگرچه ممکن است گاهی به واسطه بدسلیقگی، عوامل یک سریال تلویزیونی در بخش هایی از برنامه دقت لازم را نداشته باشند.

به گزارش کاشف اسرار،ارسلان زارع روز پنجشنبه در همایش تجلیل از پژوهشگران برتر استان اظهار داشت: گیلانیان به سبب داشتن مردمانی با فرهنگ و نجیب همچون مرحوم پروفسور رضا که به تازگی بدرود حیات گفته؛ در عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی، علمی و پژوهشی همواره پیشتاز بودند .

وی ادامه داد: پس از درگذشت او نه تنها مسئولان تراز اول ایران اسلامی بلکه اندیشمندان و پژوهشگران علمی جهان نیز به مردم کشورمان و گیلان، پیام هایی صادر کردند.

این مقام معتقد است: این ابراز همدردی ها نشان دهنده آن است که امروز نیز ملت ایران به جایگاه رفیع فرهنگی و اجتماعی مردم گیلان واقف هستند؛ اگرچه ممکن است گاهی به واسطه بدسلیقگی، عوامل یک سریال تلویزیونی در بخش هایی از برنامه دقت لازم را نداشته باشند.

زارع با اشاره به پیگیری های صورت گرفته در خصوص رعایت انتقال دغدغه های مردم به صدا و سیما خاطرنشان کرد: البته صدا و سیما کوشید با پخش کلیپ‌هایی قبل از سریال وارش؛ بار دیگر به عظمت، شکوه و فرهنگ بالای این مردم احترام بگذارد تا نگاه تکدر خاطری که از بابت بخشی از دیالوگ این سریال پیش آمده بود، را جبران کند.

وی افزود: معتقدیم مردم شریف و نجیب گیلان خود همواره در راستای ارتقاء شاخص‌های انسانی، اجتماعی و توسعه‌ای کشورمان موثر و پیشتاز بوده اند و در آینده نیز چنین خواهد بود./منبع:سایت استانداری

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :