کاشف اسرار-نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت صنعت چای کشور،مدعی شد:باندهای مافیای چای از درب بیرون می کنند،از پنجره وارد می شوند،ضمن این که کاهش ۱۵ درصدی تعرفه واردات چای ظلم به دست های پینه بسته چای کاران است

به گزارش کاشف اسرار ،مهرداد بائوج لاهوتی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: از دولت انتظار می رود با توجه به اینکه مجمع تشخیص مصلحت نظام نظر مجلس شورای اسلامی در خصوص سود مرکب را تایید کرد، این موضوع هر چه سریع تر ابلاغ شود.

وی خطاب به معاون پارلمانی رییس جمهوری، اظهار کرد: دولت باید نرخ تضمینی محصولات کشاورزی را به موقع اعلام کند و در این بین تورم واقعی را برای تعیین این نرخ ملاک قرار دهد.

این مقام ضمن انتقاد از عملکرد دولت در خصوص ساماندهی نیروی انسانی در دستگاه های مختلف، ادامه داد: دولت سالهاست که می خواهد طرح ساماندهی نیروهایش را اعلام کند.

به گفته بائوج لاهوتی، هم اکنون نیروهای قراردادی، حجمی، روزمزد، طرحی و غیره در حال فعالیت هستند که نیازمند ساماندهی می باشند زیرا این امر مصداق تبعیض ناروا محسوب می شود.

وی تصریح کرد: در واقع افراد با ملاک های مشخص و یکسان در کنار همدیگر کار می کنند اما یکی از آنها به دلیل ساماندهی نشدن از مزایا و حقوق مناسب برخوردار نیست و امنیت شغلی ندارد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت ضمن انتقاد از عدم اجرای قانون تعرفه گذاری پرستاری که در سال  ۱۳۸۶ به تصویب رسیده است، افزود: حق یک پرستار را به پزشک می دهیم و بعد عنوان می شود پزشک به پرستار پول دهد در حالی که حق پرستاری باید مستقیما به خود این افراد پرداخت شود.

بائوج لاهوتی با انتقاد از وضعیت نیروهای حق التدریس و نهضتی، گفت: متولیان امر آموزش یا این افراد را بُکشید یا شفا بدهید؛ برای این افراد در مجلس قانون وضع شده لذا این افراد باید۶ ماه آموزش ببینند و بعد بکارگیری شوند در حالی که وزیر آموزش و پرورش از نیروهای بازنشسته استفاده می کند.

وی در رابطه با کاهش تعرفه واردات چای خارجی، اظهار کرد:  متاسفانه باندهای مافیای واردات چای را از درب بیرون می کنیم اما از پنجره وارد می شوند؛ باید یادآور شد هم اکنون در کشورمان هفتاد هزار تن تولید چای داریم و می توان در شرایط تحریم از محصولات داخلی استفاده کنیم.

این مقام،اذعان کرد: متاسفانه وزیر صنعت، معدن و تجارت تعرفه واردات چای خارجی را از ۲۰ درصد به ۵ درصد کاهش داده که اصلا قابل پذیرش نیست؛ وی به دست های پینه بسته چای‌کاران ظلم کرده است.

باوج لاهوتی در خصوص واردات برنج به کشور، تصریح کرد: رییس جمهور در مجلس عنوان کرد ۵۵۰ هزار تن برنج بیشتر از سال گذشته در کشور تولید شده که در مجموع به ۳ میلیون تن برنج می رسد.

وی افزود: این در حالیست که متاسفانه در چهار ماه ابتدایی سال دستور دادند حدود ۱ میلیون و یکصد هزار تن برنج به کشور وارد شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: رییس جمهور ژستتان در پشت میکروفن مجلس را باور کنیم یا منافع یکسری افراد و خیانتی که رخ داده را باور کنیم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر راه و شهرسازی، اظهار کرد: تکلیف مردم چمخاله و حوزه انتخابیه لنگرود چیست؟؛ مردم این مناطق بیش از یکصد سال است که در این منطقه کشاورزی می کنند لذا باید تکلیف مالکیت آنها مشخص شود؛ بنابراین درخواست می شود مشکلات مردم این روستا هر چه سریع تر برطرف شود.

بائوج لاهوتی،متذکر شد: در گذشته هفتاد درصد مردم در روستاها زندگی می کردند از این رو باید تکلیف اجرای ماده ۴ در روستاها مشخص شود؛ بر این اساس سازمان منابع طبیعی باید در راستای اجرای قانون، انتقال مالکیت را به بنیاد مسکن انجام دهد و سپس این مالکیت به مردم واگذار شود.

وی تصریح کرد: متاسفانه داستان پرغصه شرق حوزه انتخابیه لنگرود همچنان ادامه دارد در حالی که وزیر صنعت دستور لازم را صادر کرده اما به این امر توجهی نمی شود.

نماینده مردم لنگرود خطاب به وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، افزود: به دلیل وجود نگرانی ها در حوزه گردشگری، سازمان مربوطه به وزارتخانه تبدیل شد.

بائوج لاهوتی با ادعا بر این که گیلان در مدیریت گردشگری دارای مشکلاتی است و مدیریت گردشگری استان حال خوبی ندارد.،اظهار کرد: امروز در استان مدیریت سازمان گردشگری به جای رافع بودن، بازدارنده است لذا باید به مشکلات این عرصه توجه شود./منبع:خبرگزاری ملت

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :