کاشف اسرار-عصر روز جمعه تعداد ۶۶۰ نفر از شهروندان گیلانی در قالب ۱۵ اتوبوس که بخشی از آنان تاکنون در عمر خویش به مشهد سفر نکرده بودند و حسرت زیارت داشتند، با همت و هزینه شرکت انبوه سازان آرش منطقه آزاد انزلی به مدت ۶ روز برای زیارت امام رضا(ع)اعزام شدند.

به گزارش خبرنگار اعزامی کاشف اسرار به مشهد مقدس،زائران توسط برادران نیکوکار”آرش و امین تقی پور دهگا”متولدین دهه ۱۳۶۰ شمسی به خراسان رضوی و بارگاه ملکوتی ثامن الحجج(ع)اعزام شدند که هزینه های ایاب و ذهاب،اقامت در بهترین هتل ها و صرف نهار،شام و صبحانه زائرین بر عهده شرکت یاد شده است.

در مراسم بدرقه زائرین که از مجاورت زیبا کنار انجام شد،”پژمان بازغی کیسمی”از هنرمندان و مجریان صدا و سیما کشوری اهل کیسم شهرستان اشرفیه ،”محمد صادق حسنی جوریابی”و”جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی “به عنوان نمایندگان مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی حضور یافتند و یک گوسفند زیر پای مسافرین ذبح شد.

شرکت انبوه سازان آرش در سال ۱۳۹۴ تاسیس شده و تاکنون به صورت ده سال متولی زائران با هزینه”برادران تقی پور دهگا”به مشهد مقدس اعزام شده اند.

مدیر عامل شرکت انبوه سازان آرش منطقه آزاد انزلی در گفتگو با خبرنگار اعزامی ما به مشهد مقدس درباره هدف از اعزام رایگان زائران توسط این شرکت برای زیارت حرم مطهر امام رضا(ع)اظهار کرد:” مغناطیس عظیمی در خطه خراسان وجود دارد که مشهد را برای دلدادگان اهل بیت(ع) عزیزترین و مقدس ترین سرزمین ها می کند “

آرش تقی پور دهگا”ادامه داد:از همان ایام طفولیت با آقا امام رضا(ع) ارتباط قلبی دارم و دوست دارم هر چند وقت یک‌بار ایشان گوشم را بگیرند و من را به سمت خودشان بکشانند.

وی ابراز کرد: این حرم و بارگاهی که از آن جا،  نور و رحمت و مهربانی به سراسر عالم منتشر می شود، چرا که حضرتش تنها به ما و شما تعلق ندارند، ایشان نگین عالم وجود هستند. با هربار اعزام زائران و تشرف خودم به اتفاق برادر و مادر عزیزم، به مرقد منور رضوی در آن هوا قدم می زنیم و از حال معنوی جاری در آن فضای مقدس بهره‌ها می گیریم.

این فعال تجاری،تاکید کرد:حال و هوای حرم و بارگاه، همه اش آرامش است. یک انرژی مثبت که قلب آدم را سبک می کند. مردم با خلوص نیت وارد این مکان زیارتی می‌‌شوند، به همین دلیل این جا موجی عرفانی دارد. برای من این مکان، حکم «قرار و آرامش» را دارد.

تقی پور دهگا،متذکر شد:همه د‏ر هر شرایطی که زند‏گی می کنند،‏ به حرم امام رضا(ع) می آیند‏ و از ایشان آرامش می خواهند‏ و آرزوی شفاعت د‏ارند‏ و این زیباترین تصویری است که از حرم د‏ر ذهنم ثبت می شود‏. همه ما انس ویژه ای با امام هشتم(ع) د‏اریم و شفاعت ایشان آرزوی قلبی ماست. امید‏ که مشمول عنایت شان باشیم.

علی رغم وجود مشکلات اقتصادی در کشور،فساد و برخورد با برخی مفسدین ریز و دانه درشت،گرانی،بیکاری و سختی معیشت؛اعزام زائران توسط شرکت”انبوه سازان آرش منطقه آزاد انزلی”نشان دهنده این امر است رگ تپنده نیکوکاری در ایران اسلامی بر افراشته است و جوانانی هم چون”آرش و امیر”سهمی در این بخش دارند.

نام مشهد که بر زبانت می آید، دلت به آسمان پر می کشد و زائر حرم آقا می شود. قطعه ای از بهشت در خراسان است که همیشه ملجا و پناه دلدادگان و عاشقان بوده و آرامش و قرار را در آن جست وجو کرده اند.

 همه مردم ایران عزیز باور دارند که امام مهربانی ها، میزبانی است مهربان برای آن ها که زائر او می شوند و از هر کجای این کره خاکی به زیارت می آیند. این عشق و دلدادگی زائران به مشهد و حرم آقا، بیشتر جلوه می کند وقتی از زبان چهره ها و شخصیت های مختلف فرهنگی و هنری بر زبان می آید؛ چهره هایی که برای مردم قابل احترام اند و گاه الگو و سرمشق زندگی دیگران نیز می شوند.

اعزام 660 زائر گیلانی به مشهد مقدس
اعزام 660 زائر گیلانی به مشهد مقدس

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :