کاشف اسرار-رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر جذب نیروهای پرستاری از بدهی بالغ بر ۶۷۰ میلیارد تومان این دستگاه اجرائی خبر داد و اذعان کرد: در این شرایط، ۳۰۰ میلیارد ریال بدهی  وجود دارد  که هیچ منبعی برای پرداخت آن نداریم .

به گزارش کاشف اسرار به نقل از وبدا،ارسلان سالاری درودخانی” در نشست هیات مدیره نظام پرستاری، با اشاره به برگزاری جلسات با وزیر بهداشت و معاونین وی و رییس کمیسیو ن بهداشت و درمان و نمایندگان، پیگیری جذب نیرو های پرستاری در استان گیلان را مورد تاکید قرار داد.

وی خاطر نشان کرد: در این استان با داشتن ۶ هزار نیروی پرستار که بیشترین بار درمانی را در سیستم های دولتی و خصوصی برعهده دارند، باید بر اساس نیازهای استان و شاخص های تعریف شده تصمیم گیری شود تا  نیرو ها در بیمارستان ها جایگزین شوند.

این مسئول با اشاره به بحث پرداخت کارانه در بیمارستا ن ها اظهار کرد : باید در بیمارستان  ها تیمی از افراد تشکیل شود و مشخص باشد که بر چه اساس و چه مواردی کارانه پرداخت شود که این کار انگیزه بیشتری در پرستاران ایجاد می کند.

سالاری درودخانی”از بدهکاری بدهی بالغ بر ۶۷۰ میلیارد تومان دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد و اذعان کرد: در این شرایط، ۳۰۰ میلیارد ریال بدهی  وجود دارد  که هیچ منبعی برای پرداخت آن نداریم.

وی ادامه داد: با توجه به عدم وجود کلینیک ویژه و عدم اجرای طرح تحول شهری در استان، با حضور وزیر بهداشت گیلان ۳۱ بند مصوبه اجرایی گرفته که یکی از آنها بحث نیروی انسانی در حوزه پرستاری می باشد که با جدیت پیگیری می شود. 

این جراح قلب و عروق به کمبود و نبود دستگاه های سی تی اسکن و ام ار آی در مراکز آموزشی درمانی رشت اشاره کرد و ادامه داد: همه پایگاه های بهداشتی در رشت استیجاری هستند که فضای خوب و تهویه مناسبی ندارند.  

سالاری درودخانی،متذکر شد:برای کلینیک های ویژه نیز مجددا پیمانکار گرفته شده و امید است با توجه به شرایط سخت اقتصادی و استخدامی در کل کشور بتوانیم بر چالشهای پیش رو فایق آییم . 

مدیر پرستاری دانشگاه نیز  طی سخنانی در این نشست، در خصوص تامین نیرو در بخش های مختلف بیمارستان های قابل افتتاح در  دهه فجر، اشاره کرد .

طاهره زاهد صفت-اظهار کرد: گستردگی بخش های درمانی، خدمت رسانی را دچار مشکل می کند . وی در این راستا حمایت و کمک همه جانبه مسوولان را خواستار شد./ب   

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :