کاشف اسرار-مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان،تاکید کرد: تا پایان سال سه طرح آبرسانی و ۱۱ طرح در بخش فاضلاب اجرایی می شود.

به گزارش کاشف اسرار،در آستانه یازدهم دی ماه نشست خبری “سید محسن حسینی سالکده” با دعوت گزینشی و تبعیضی از جمعی از مدیران پایگاه های خبری  این استان آن هم خلاف مصوبه حقوق شهروندی در نظام اداری به مناسبت سالروز تصویب تشکیل شرکت های آب و فاضلاب در سطح کشور برگزار شد.

وی به تبیین چگونگی تشکیل شرکت آبفا پرداخت و اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی در سال ۶۹ قانون تصویب تشکیل شرکتهای آب و فاضلاب استانی را مصوب کرد که بر اساس این قانون تکلیف توزیع آب شرب و نحوه جمع آوری فاضلاب های شهری مشخص شد .

این مسئول آغاز فعالیت این شرکت را از اواخر سال ۷۰ عنوان کرد و گفت: تا قبل از تشکیل شرکت آبفا عمده فعالیت های مربوط به آب از جمله تامین و توزیع آب شهری توسط شهرداری ها انجام می شد.

به گفته حسینی سالکده: در حال حاضر ۹۹٫۹۳ درصد جمعیت استان تحت پوشش آب شرب و ۶۹٫۹ درصد جمعیت استان تحت پوشش شبکه جمع آوری فاضلاب است.

وی ادامه داد: تا پایان برنامه پنجم توسعه جمعیت تحت پوشش آب شرب به ۹۹٫۹۷ درصد و جمعیت تحت پوشش فاضلاب استان به ۷۳ درصد خواهد رسید.در حال حاضر وظیفه تامین آب شرب ۵۰ شهر استان را برعهده داریم.

مدیرعامل آبفای گیلان با اشاره به رشد مطلوب خدمات رسانی شرکت آبفا از بدو تاسیس تاکنون خاطرنشان کرد: ازسال تاسیس شرکت توانستیم با رشدی معادل ۶۴ درصد در حوزه فاضلاب از ۴۳ درصد جمعیت برخوردار را تا پایان شهریور ۹۸ به حدود ۷۱ درصد برسانیم.

حسینی سالکده از ارتقا تعداد مشترکین خانگی از تعداد ۱۲۴ هزار به ۴۰۹ هزار مشترک سخن گفت و افزود: تامین آب از منابع مختلف با درصدهای متفاوت تامین می شود به گونه ای که ۶۱ درصد از منابع سطحی ۳۰ درصد چاه و ۹درصد از چشمه ها انجام می پذیرد.

وی افزود: سرانه تولید آب در گیلان ۲۵۰ لیتر به ازای هر مشترک است و این در حالی است که مقدار مصرف هر مشترک در گیلان ۱۹۳ لیتر در روز است.

این مسئول در خصوص طرح های بخش آب و فاضلاب ،تاکید کرد : تا پایان سال سه طرح آبرسانی و ۱۱ طرح در بخش فاضلاب اجرایی می شود که با توجه به اعتبارات تخصیص یافته از رشد خوبی در اجرا برخوردار است.

حسینی سالکده در خصوص برنامه های شرکت آب و فاضلاب گیلان گفت: با توجه به بازدید معاون ریاست جمهوری از شرکت آبفا استان، برنامه های متنوعی برای مردم گیلان دارد که راه اندازی میز خدمت نمونه ای از این برنامه هاست .

وی متذکر شد: سامانه ارتباطات مردمی با شماره ۱۲۲ در پاسخ به تماس ها و درخواست های هم استانی ها از ابتدای آغاز به کار این سامانه تاکنون ۲۰۸۳۵۲ تماس به ثبت رسیده که تعداد تماس های ازدست رفته۲/۴ درصد است.

تلاش برای مشارکت و استفاده از تسهیلات غیر متمرکز

مدیرعامل آیفای گیلان از افتتاح ۱۹ پروژه در دهه فجر سال جاری خبر داد و افزود: حفر ۶ حلقه چاه و تجهیز ۵ حلقه چاه، ۷ کیلومتر انتقال آب ۱۸/۲ کیلومتر توسعه شبکه آب از اهم اقدامات شرکت آبفا در سال ۹۸ است.

حسینی سالکده کرد: ارزش ریالی پروژه های در حال اجرای شرکت آبفا ۲۲۷ میلیارد تومان در زمینه خطوط انتقال، تصفیه خانه و مخازن و… است.

وی یادآور شد: از سال گذشته پویشی با هدف مدیریت مصرف در وزارت نیرو آغاز شد که در پی آن با اهداء یک سری سرشیر، دوش کاهنده مصرف آب و.. و نصب آنها در مکان های عمومی اقدام به نهادینه کردن فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب شده است.

حسینی سالکده،برگزاری جشنواره نخستین واژه آب در مدارس ، برگزاری کارگاه های آموزش مدیریت مصرف برای عموم و… را از دیگر برنامه های مدیریت مصرف شرکت آبفا عنوان کرد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :